CША не візьмуть Україну до НАТО якщо вона порушуватиме деиократичні нормиУП

19 Березня 2004
0
477
19 Березня 2004
12:16

CША не візьмуть Україну до НАТО якщо вона порушуватиме деиократичні нормиУП

0
477
CША не візьмуть Україну до НАТО якщо вона порушуватиме деиократичні нормиУП
CША відкладуть на невизначений термін питання вступу України до НАТО, якщо передвиборча кампанія в Україні триватиме з порушенням демократичних норм.

Таку думку висловив чільний американський дипломат з відділу України у Державному Департаменті Пол Картер у рамках дискусії, організованої Українсько-Американською Координаційною Радою, Українською Федерацією Америки та Фондом Україна-США, повідомляє Радіо "Свобода".

Він заявив, що якщо умови проведення виборчої кампанії в Україні залишаться такими, як зараз, то питання вступу України до НАТО буде відкладене на невизначений термін, а самі вибори не будуть вважатися чесними й справедливими.

Картер наголосив, що чесні вибори - це не лише правильний підрахунок голосів: "Наша оцінка виборів буде перш за все залежати від того, як буде вестися передвиборча кампанія від сьогодні і до дня виборів".

"Це стосується не стільки конкретних позитивних кроків, до яких має вдатися українська влада, скільки негативних процесів, які мають припинитися. Такі, як, наприклад, тиск на журналістів чи перешкоди проведенню мітингів опозиції, як, скажімо, у Донецьку. Якщо такі дії припиняться, то це буде кроком вперед", - зазначив він.

Присутній на зустрічі радник українського посольства у США Олександр Щерба зауважив своєму колезі, що з американського боку чути чомусь здебільшого лише песимістичні та скептичні щодо України голоси.

Серед причин для оптимізму офіційного Вашингтона він навів таку: "Лише той факт, що Пінчук та Ахметов ведуть переговори з Ющенком, свідчить, що перемога Ющенка на виборах не буде дивом. І на це всі в Україні розраховують. Отже, Україна стоїть напередодні значних змін і усі усвідомлюють це. І це одна з причин, чому Кучма не претендує на третій президентський термін".

Щерба також додав, що американцям не треба вказувати Україні, що робити, і лякати якимись страшними наслідками. Замість цього США, за словами Щерби, повинні визнати Україну як важливого партнера і прийняти будь-який вибір українців.

На це американський дипломат Пол Картер відповів: "Якщо вибори в Україні відбудуться з порушеннями, то ми, безумовно, збережемо відносини з Україною і не перетворимо її на Кубу. Тобто, не будемо її цілком ігнорувати".

"Однак головне питання, якими будуть ці відносини. За умов поганого проведення виборів в Україні, ми не знімемо поправку Джексона-Веніка, не буде прогресу у відносинах з НАТО, виникне питання заборони на в`їзд до США корумпованих українських урядовців", - сказав Картер.

Водночас представник Державного департаменту також визнав справедливою критику США у застосуванні подвійних стандартів щодо України та Росії.

"Ми справді більш критичні стосовно України. Але це лише через те, що Україна висловила зацікавлення стати частиною Євроатлантичної спільноти та вступити до НАТО. Росія такого зацікавлення не висловила. Тому питання демократії для нас є дуже важливим, оскільки Україна сама заявила про своє бажання стати частиною нашої спільноти", -сказав він.

Американський дипломат відмовився коментувати можливість зміни політики США щодо України у разі прийняття українським парламентом змін до Конституції. Він наголосив, що питання конституційної реформи є лише частиною загальної картини. І проблема тиску на мас-медіа є для США не менш важливою, ніж зміни до Конституції.

В той же час, конгресмен від штату Пенсільванія Курт Велдон висловив обурення закриттям приватної радіостанції "Континент," яке, на його думку, відбулося всупереч українському законодавству.

Цю заяву Курт Велдон зробив у вівторок у Конгресі США, під час пленарного засідання Палати Представників. У виступі конгресмен згадав і про нещодавню зустріч із першим заступником міністра закордонних справ Володимиром Єльченком, якому він також висловив своє занепокоєння станом свободи мас-медіа в Україні.

Український урядовець, за словами Велдона, запевнив його, що проблема ретрансляції програм радіо "Свобода" на ультракоротких хвилях буде вирішена найближчим часом.

УП
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
477
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду