Сьогодні Рада Євросоюзу ухвалила декларацію про свободу слова в Україніimi

18 Березня 2004
0
413
18 Березня 2004
17:38

Сьогодні Рада Євросоюзу ухвалила декларацію про свободу слова в Україніimi

0
413
Сьогодні Рада Євросоюзу ухвалила декларацію про свободу слова в Україніimi
Сьогодні Рада Європейського Союзу у Брюсселі ухвалила декларацію про стан свободи слова в Ураїні. Зокрема у документі йдеться, що тільки свобода ЗМІ та неупередженість органів державної влади зможуть гарантувати чесні вибори Президента.

“З великою стурбованістю Європейський Союз спостерігає за подіями останніх тижнів, що свідчать про погіршення стану демократії в Україні напередодні президентських виборів 31 жовтня”, - заявляє в своєму комюніке Євросоюз.

Євросоюз шкодує про деякі події та заходи, які завадили роботі незалежних мас-медіа у час підготовки виборів Президента. Саме зараз як ніколи важливо мати широкий вибір інформації з різних джерел та незалежні, різноманітні засоби масової інформації, адже українські громадяни мають зробити свій демократичний вибір.

Будь який наступ на незалежні ЗМІ знижує авторитет України перед міжнародною спільнотою та ставить під сумнів її зобов’язання забезпечити вільні та чесні вибори.

Серед подій, які відбулися нещодавно, рішення радіо “Довіри” скасувати контракт з Радіо “Свобода”, труднощі з ліцензуванням, з якими зіткнувся 5-й телеканал та закриття Радіо “Континент” 5 березня.

Не менше Євросоюз занепокоєний даними звітів про значний зріст кількості випадків адміністративного переслідування з боку Державної податкової адміністрації незалежних журналістів та компаній, які підтримують опозиційні сили. Вибірковість податкових перевірок викликає сумніви щодо мотивів, які стоять за цими діями.

Свобода мас-медіа та неупередженість державної адміністрації є головними вимогами чесних та вільних президентських виборів”, - наголошує Рада Європейського Союзу.

До того ж, Євросоюз стурбований звітами численних наглядачів, у яких йдеться про додаткові вибори у окрузі номер 61 (Донецька область) 7 березня, які пройшли з порушеннями принципів проведення передвиборчої кампанії та норм голосування. Брюссель вважає це ще одним негативним знаком. Влада має забезпечити цілком демократичні вибори президента, - наголошено у декларації.

imi
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
413
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду