

Узбецька влада тримає за гратами, що найменш, п’ять журналістів. Руслан Шаріпов, журналіст та правозахисник, був засуджений майже рік тому до 4 років ув’язнення. Шаріпова звинуватитли в тому, що він гомосексуаліст та мав стосунки з малолітніми хлопчиками. Проте, Репортери без кордонів вважають справу сфальсифікованою проти Шаріпова, колишнього президента Спілки журналістів та кореспондента агенції “Пріма”. Також строк відбувають строк ще четверо професіоналів пера. Так, Жузуф Рузімурадов, головний редактор газети “Ерк”, був засуджений 18 серпня 1999 року до 8 років ув’язнення. Проти нього висунуто цілу низку особливо тяжких звинувачень - організація державного перевороту, участь у незаконних організаціях та образа президента в пресі. Другий журналіст газети “Ерк”, Мохамед Бек”янов, був засуджений до 15 років того самого ж дня, що й Рузімурадов. Йому інкремінують такі самі звинувачення. Маджід Абдураімов з тижневика “Янгі Аср” заарештований 10 березня 2001-го та засуджений до 13 років тюрми за звинуваченням у корупції. Його добре знають як журналіста, який гостро критикував владу. Інший журналіст, Гайрат Мехлібоєв , не встиг попрацювати в штаті, не пройшло й місяця з дня, коли він отримав диплом факультету журналістики ташкентського університету, як його засудили до 7 років за антикоституційну діяльність.
Показовим виявляється той факт, що звичайних журналістів влада Узбекістану звинувачує в таких найтяжчих злочинах, як замах на керівника держави та корупція.
Європейські правозахисні організації стурбовані долею п’яти узбецьких журналістів. “Репортери” закликають Кріса Патена, комісара Евросоюзу із зовнішніх стосунків, який 18-19 березня направляється до Узбекістану з візитом, обговорити справи ув”язнених журналістів з президентом країни.
imi
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена