Мартинюк вважає, що у репресіях проти ЗМІ також винні журналісти-бєспрєдєльщікіУП

17 Березня 2004
0
539
17 Березня 2004
16:02

Мартинюк вважає, що у репресіях проти ЗМІ також винні журналісти-бєспрєдєльщікіУП

0
539
Мартинюк вважає, що у репресіях проти ЗМІ також винні журналісти-бєспрєдєльщікіУП
Перший заступник голови Верховної Ради Адам Мартинюк вважає, що проблеми в ЗМІ України викликані неправовими діями як з боку влади, так і самих журналістів.

Про це Мартинюк сказав у середу під час зустрічі із делегацією секретаріату Ради Європи на чолі з Директором з питань стратегічного планування Жаном-Луї Лораном.

Він пояснив, що органи виконавчої влади інколи вдаються до неправомірних дій щодо ЗМІ, але "і деякі журналісти розуміють демократію як вседозволеність".

Мартинюк зазначив: "Ми розуміємо занепокоєність станом свободи слова в Україні, але цю проблему потрібно розглядати в комплексі, об’єктивно".

На переконання Мартинюка, для розв’язання цієї проблеми потрібно докласти зусиль, щоб виконувались закони, які регулюють відносини влади і ЗМІ, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

Мартинюк також сказав, що вони "щиро задоволені увагою, яку приділяють Рада Європи та ЄС проблемам України", але разом з тим хотіли, "щоб резолюції, які ухвалюють європейські інституції щодо України, були більш об’єктивними".

Зокрема, наголосив Мартинюк, резолюція ПАРЄ щодо України, ухвалена у січні 2004 року, "не відповідає дійсності", тому що "ніякої політичної кризи в Україні не існує".

Перший віце-спікер поінформував, що Україна виконала чимало рекомендацій, які містились в січневій резолюції ПАРЄ - зокрема, вирішила питання щодо способу обрання президента, формування складу ЦВК, врахувала рекомендації Венеціанської комісії щодо довічного призначення суддів.

Разом з тим Мартинюк наголосив, що норма про імперативний мандат, яка залишилася у законопроекті про внесення змін до Конституції, є "вимушеним заходом, спрямованим на захист демократії і виборців", і не виключено, що вона діятиме тільки під час однієї каденції парламенту.

Перший заступник Голови Верховної Ради України заявив, що Україна зацікавлена у "чесних і прозорих президентських виборах".

У середу, сказав він, парламент розглядатиме законопроект про вибори президента, який у разі схвалення "зведе до мінімуму фальсифікацію виборів", а у четвер планується ухвалити постанову про оголошення всенародних виборів президента 31 жовтня поточного року.

Мартинюк запевнив, що Україна зацікавлена у присутності на виборах міжнародних спостерігачів, і закликав міжнародні інституції до об’єктивного підходу до процесів, які відбуваються у нашій країні.

В свою чергу, Жаном-Луї Лоран висловив сподівання, що президентські вибори в Україні будуть вільними, і повідомив, що Рада Європи планує направити на вибори своїх спостерігачів.

Він повідомив, що головною метою візиту є підбиття підсумків реалізації четвертої спільної програми Ради Європи та Єврокомісії щодо зміцнення демократичної стабільності в Україні, зокрема, приведення українського законодавства до норм ЄС.

"Наша місія – місія допомоги і інформації, - сказав Лоран. – Мета всіх програм співпраці – припинення моніторингу, коли Україна виконає всі зобов’язання перед Радою Європи".

В свою чергу, Мартинюк нагадав, що цього року Україна святкуватиме 10-річчя вступу до Ради Європи, і висловив сподівання, що моніторинг буде знято найближчим часом. Він заявив, що Україна готова співпрацювати в цьому напрямі.

УП
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
539
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду