Поляки готові захищати Сергія Шолохаimi
- Ми не можемо зарадити в ситуації з закриттям газети чи радіо, проте маємо можливості допомогти журналістам, - запевнив голова Інституту „Мости на Схід”, екс-міністр оборони Польщі Януш Онишкевич. – Вважаю, що тут треба робити інакше. Пригадую, у 80-і роки у Польщі теж переслідували журналістів, але водночас Польщі залежало на добрих стосунках з Західною Європою і зі Сполученими Штатами Америки. І польські політики змушені були зважати на тиск опінії тих країн, особливо тиск урядовою та громадської думки. Україні теж залежить на тому, аби мати добрий імідж на Заході. І розголосом справ українських журналістів можемо формувати такий тиск громадської думки.
Польські колеги тільки чекають, як вони висловились, сигналів з України про такі випадки, чи йтиметься про завдану кривду представникам мас-медіа, чи загрозі виходу певного матеріалу. У такому разі представники Інституту, а серед них є чимало журналістів, збирають колег з різних країн Європи, і одразу ж приїжджають в Україну для журналістського розслідування справи. Оскільки Інститут „Мости на Схід” є поза урядовою структурою, то такі можливості у цієї інституції є. Як приклад, на засіданні у Львові було приведено справу Георгія Гонгадзе. Відразу після оприлюднення плівок майора Мельниченка у Києві, народний депутат Валентин Мороз був запрошений до Жешува, де з ним спілувались не лише журналісти, але й польська громада.
Колеги з сусідньої країни також певні, що окрім коштів, за якими вони можуть звертаися до Міжнародних фондів на ці потреби, йдеться передовсім і про моральну підтримку. Адже, це є колосальним розпачем для журналіста – постійно замислюватись над тим, як писати правду, - каже журналістка з Кракова Марія Остерва-Чекай. Адже, коли товариством польських журналістів був створений Центр моніторингу свободи преси у Польщі, німецькі журналісти подивувались з того, як можна моніторити свободу преса. Преса мусить бути вільною, це засаднича ознака діяльності журналістів, інакше медіа не мають шансу жити і працювати.
- Це ж абсурд, - кепкували тоді німці, - моніторити, наскільки вільна преса, - продовжує розповідати журналістка з Кракова. – Ми мусили тоді зізнатися, що живемо в такому абсурді.
Поляки, не заперечуючи того, що польські медіа теж мають ще чимало клопотів зі своїм розвитком, переконані, що з пережитого досвіду становлення демократичних ЗМІ можуть скористати українці.
imi
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ