Міжнародна федерація журналістів вважає навмисним затягування справ загибелі журналістів в УкраїніІМІ
Загибель Чечика приголомшила усю журналістську спільноту, заявляє Міжнародна федерація журналістів. “Уряд Леоніда Кучми має покласти кінець непорозумінням та прояснити обставини інших вбивств, - відмітив генеральний секретар федерації Айдан Уайт. - Це остання помітна жертва дорожної аварії або смерті за непевних обставин за останні роки. Ми мусимо бути впевненими, що Чечик не був жертвою якогось більш підступного наміру”. Поміж інших важливих справ загибелі журналістів. Які й досі не були розкриті, та які викликають занепокоєння Міжнародної федерації, Айдан Уайт перерахував:
-справу вбивства Георгія Гонгадзе, в якому влада показала свою неспроможність просунути розслідування протягом трьох років;
-справу Володимира Єфремова, головного редактора газети “Собор”, який загинув на дорозі рік тому, як раз перед тим, як Єфремов мав дати свідчення по справі Лазаренка;
-загибель Сергія Набоки, репортера Радіо Вільна Європи, журналіста з великим досвідом, який відновив традиції гострої журналістики, якого знайшли мертвим в номері готелю, ніби то, від інсульту;
-дивна смерть Володимира Караченцева, репортера “Кур’єра”, якого знайшли повішаним на ручці холодильника;
-Загибель Михайло Коломійця, засновника агенції новин “Українські новини”, якого знайшли повішаним у лісі в Білорусії в жовтні 2002 року.
“Усі обставини смерті ціх журналістів мають бути розкритими в інтересах сім’ї, друзів, колег. Це може обернутися катастрофою для України, для її демократії”.
Нагадаємо, що директор Полтавської ТРК „ЮТА” Георгій Чечик загинув внаслідок ДТП 3 березня 2004 року о 6.10 на трасі Київ-Харків у напрямку Харкова поблизу села Велика Круча.
Він їхав на переговори щодо мовлення „Радіо „Свободи” на своїх хвилях 100, 6 FM. Про це кореспонденту ІМІ повідомила президент Полтавського медіа-клубу Людмила Кучеренко. Вона розповіла, що пан Чечик був у справах в Києві, але вимушений був повернутися до Полтави вранці 3 березня, щоб вдень бути знов в Києві. Продюсер „Радіо „Свобода” Алла Лучанінова підтвердила, що загиблий мав бути присутній в їхньому офісі вдень на переговорах щодо мовлення „Свободи”.
Останнім часом ТРК „ЮТА” мала проблеми з місцевою владою. Зокрема, що 16 лютого до очолюваної Георгієм Чечиком ТРК «ЮТА» та її структурного підрозділу – радіо «Полтава полюс» увірвалися представники клубу східних єдиноборств «Дракон» і, повимикавши компьютери, вивели з офісу журналістів. Вони мотивували це документом, який надав Фонд державного майна міста Полтави. У ньому йшлося, що термін оренди приміщення у ТРК скінчився і приміщення здане в оренду федерації єдиноборств «Дракон». 17 лютого у радіоефіфрі Георгій Чечик назвав напад «Драконівців» тиском з боку міської влади. Але 19 лютого, Полтавська міська державна адміністраця звернулася до ЗМІ зі заявою про те, що усі звинувачення керівництва Полтавської ТРК „ЮТА” є безпідставними.
Нагадаємо, що 6 лютого Міжнародна федерація журналістів розповсюдила заяву щодо тиску на радіо „Континент”, у якій генсек організації Айдан Уайт заявив, що останні події - „це прямий напад на право журналістів вільно виконувати свої обов’язки та видавати критичний та незалежний журналістський продукт”.
ІМІ
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ