Більшість народних обранців проти свободи ЗМІ -Заява голови НСЖУ

5 Березня 2004
0
460
5 Березня 2004
18:08

Більшість народних обранців проти свободи ЗМІ -Заява голови НСЖУ

0
460
Більшість народних обранців проти свободи ЗМІ -Заява голови НСЖУ
Журналісти і засоби масової інформації все більше стають заручниками політичних процесів, що відбуваються в Україні. Щодня надходять повідомлення про брутальне втручання різних структур у діяльність редакцій і окремих журналістів. Зброєю такої діяльності, як і раніше, слугують правоохоронні та фіскальні органи.

Ще 1 жовтня 2003 року від імені Спілки я звернувся до Голови Верховної Ради України з пропозицією, щоб парламент оголочив на час проведення президенстьких виборів мораторій на будь-які перевірки ЗМІ.

Проект такого закону був своєчасно розроблений, його кілька разів вносили до порядку денного, але ставили навіть не у першому десятку, цілком усвідомлюючи, що черга до його розгляду не дійде.

Нарешті, 4 березня проект закону про забезпечення безперешкодної діяльності ЗМІ у передвиборний період 2004 року був поставлений на голосування, але набрав лише 206 голосів з необхідних 226.

Ніхто з депутатів не ризикнув висловитися проти, але 109 просто не взяли участі у голосуванні.

Від імені Національної спілки журналістів України висловдюю глибоке обурення такою зневагою народних обранців до створення належних гарантій свободи слова у напружений період політичного протистояння. Депутатів навіть не навчив той факт, що самоправно було припинено діяльність радіо “Рокс”, яке єдине транслювало у прямому ефірі сесійні засідання парламенту. Якщо дехто з народних обранців думає, що відсутність мораторію негативно позначиться на діяльності його політичних конкурентів, то нехай не тішить себе ілюзіями: ця голобля вдарить і по ньому.

Я закликаю Президента України як гаранта конституційних прав і свобод своїм Указом оголосити мораторій на перевірки засобів масової інформації аж до закінчення президентських виборів 2004 року і надати журналістам можливість спокійно виконувати свій професійний обов’язок.

Ігор Лубченко, голова Національної спілки журналістів України
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
460
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду