Генпрокуратура відмовила у порушенні кримінальної справи за матеріалами, які передав генерал Кравченкоunian
Як передає кореспондент УНІАН, за його словами, у порушенні кримінальної справи відмовлено через те, що немає складу злочину. “Те, що наводив В.КРАВЧЕНКО, ми проаналізували. Порушень немає, це остаточний висновок”, - наголосив генпрокурор.
Крім того, Г.ВАСИЛЬЄВ додав, що до цього під час аналізу документів В.КРАВЧЕНКА було встановлено, що СБУ не давала жодних вказівок і інструкцій щодо стеження за будь-ким.
Говорячи про відповідальність В.КРАВЧЕНКА перед законом України, генпрокурор сказав, що в разі, якщо буде виявлено диспозиція між діючим законодавством України та діями особисто В.КРАВЧЕНКА, питання про його кримінальну відповідальність буде розглядатись.
Відповідаючи на запитання, чи нестиме якусь відповідальність народний депутат України Микола ТОМЕНКО в разі розповсюдження ним відомостей, які надав йому генерал СБУ В.КРАВЧЕНКО, Г.ВАСИЛЬЄВ зазначив, що відповідно до ст. 328 Кримінального кодексу України, якщо буде встановлено експертизою, що М.ТОМЕНКО розповсюдив дані, які становлять державну таємницю, то тоді також вирішуватиметься питання про притягнення його до відповідальності.
Разом з цим, продовжуючи тему документів В.КРАВЧЕНКА, генпрокурор повідомив, що прокуратурою не встановлено, чи розповсюджував генерал секретні дані.
Відповідаючи на запитання про повернення В.КРАВЧЕНКА до України, Г.ВАСИЛЬЄВ сказав, що поки що вимоги про екстрадицію до України зазначеної особи не ставиться. Свої слова генпрокурор мотивував тим, що В.КРАВЧЕНКО повинен розуміти, що він співробітник Служби безпеки, носій секретної інформації, “в якій, безумовно, зацікавлені інші спецслужби, а тому він повинен повернутись”, це було б і логічно і правильно.
Разом з цим, говорячи про фахові знання В.КРАВЧЕНКА як юриста, Г.ВАСИЛЬЄВ сказав: “Що стосується його як юриста - у мене є дуже великі сумніви”. Генпрокурор також наголосив, що він не вбачає будь-якої небезпеки для В.КРАВЧЕНКА в разі його повернення до України. За словами Г.ВАСИЛЬЄВА, небезпека для генерала СБУ залежить тільки від того, наскільки розумними будуть його дії. Що стосується будь-яких інших обставин, то генпрокурор не вбачає в них небезпеки для В.КРАВЧЕНКА.
Як повідомляв УНІАН, 18 лютого 2004 року В.КРАВЧЕНКО повідомив російській службі "Німецької хвилі", що володіє "матеріалами про злочинну діяльність режиму КУЧМИ”. Ці матеріали, зокрема, доводять, що його підлеглі, голова Служби безпеки України Ігор Петрович СМЕШКО, а також керівник Головного управління розвідки Олег Григорович СИНЯНСЬКИЙ, порушуючи Конституцію і закон про розвідувальні органи України, дають вказівки своїм співробітникам за кордоном стежити за депутатами Верховної Ради України з числа опозиції, а також за "членами уряду від міністра і вище", як вказано в одній з одержаних мною інструкцій". Ці матеріали, за словами В.КРАВЧЕНКА, він готовий "передати представнику Генеральної прокуратури України і в комітет ВР з прав людини".
20 лютого Президент України Леонiд КУЧМА вiдкинув заяви В.КРАВЧЕНКА про полiтичне стеження за українською опозицiєю за кордоном, санкцiоноване владою.
26 лютого в Берліні В.КРАВЧЕНКО передав ці документи М.ТОМЕНКУ.
27 лютого М.ТОМЕНКО передав Генпрокуратурі 8 документів, отриманих від В.КРАВЧЕНКА.
unian
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ