Хто буде керувати ринком телекомунікацій – висловіть свою думку

1 Березня 2004
0
729
1 Березня 2004
17:57

Хто буде керувати ринком телекомунікацій – висловіть свою думку

0
729
Хто буде керувати ринком телекомунікацій – висловіть свою думку
До 6 березня триватиме відкрите опитування з приводу майбутнього складу Національної комісії з питань регулювання зв’язку (НКРЗ) та можливих напрямків співпраці НКРЗ з громадськістю. В опитуванні можуть взяти участь всі зацікавлені особи та організації.

Умови та порядок опитування – на сайті проекту МГО "Інтерньюз-Україна" "Глобальна Ініціатива в розвитку Інтернет політики" (GIPI).

Крім того, з 19 по 24 лютого МГО „Інтерньюз-Україна”, в рамках проекту GIPI, провела закрите опитування експертів у сфері телекомунікацій щодо потенційних кандидатів до складу Національної комісії з питань регулювання зв’язку (НКРЗ). Всього до опитування було залучено 25 експертів, серед яких - представники бізнесу, бізнес-асоціацій, третього сектору. Опитування відбулося в декілька етапів.

Спочатку було складено список кандидатів до складу НКРЗ шляхом опитування експертів. Кожен експерт мав можливість запропонувати декількох кандидатів (без обмеження у кількості). В результаті було сформовано список з 46 кандидатів.

Потім експертам було запропоновано оцінити рейтинговим голосуванням:

- рівень впливовості (здатність увійти до складу НКРЗ) кожного з кандидатів,

- рівень популярності (необхідність перебування у складі НКРЗ) кожного з кандидатів.

Результатом голосування стало формування списку з 20 кандидатів, які, на думку експертів, мають найвищий рівень впливовості, і, відповідно, найбільшу вірогідність потрапити до складу НКРЗ. Також результатом опитування стало формування списку найбільш популярних осіб, яких би експерти хотіли бачити у складі НКРЗ.

До першої десятки ввійшли: Нетудихата Леонід Іванович; Яценко Олег Володимирович; Проживальський Олег Петрович; Литовченко Ігор Володимирович; Баранов Олександр Андрійович; Шевчук Олег Борисович; Уткін Євген Володимирович; Копійка Олег Валентинович; Пустовойтенко Валерій Павлович; Січкаренко Сергій Вадимович.

Результати закритого опитування та короткі біографічні довідки потенційних кандидатів до складу НКРЗ можна знайти тут.

Довідка: 18 листопада 2003 року набув чинності Закон України “Про телекомунікації”. Закон визначає повноваження держави щодо управління та регулювання зазначеної діяльності, а також права, обов'язки та засади відповідальності фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у даній діяльності або користуються телекомунікаційними послугами.

Закон передбачає створення до 2005 року нового центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом – Національної комісії з питань регулювання зв’язку (НКРЗ). НКРЗ підконтрольний Президенту України і складається з Голови Комісії та семи членів Комісії, яких призначає за поданням Прем'єр-міністра України на посади та припиняє їх повноваження на цих посадах Президент України, терміном на п'ять років.

Серед основних повноважень НКРЗ: - нагляд за ринком телекомунікацій

- ліцензування та реєстрація у сфері надання телекомунікаційних послуг

- розподіл, присвоєння, облік номерного ресурсу

- видача та скасування дозволів; - нагляд за використанням номерного ресурсу; - тарифне регулювання у сфері телекомунікацій та встановлення порядку взаєморозрахунків між операторами телекомунікацій;

- прийом в межах своєї компетенції рішень, які є обов'язковими для виконання суб'єктами ринку телекомунікацій;

- застосування в установленому законодавством порядку адміністративні стягнення до суб'єктів ринку телекомунікацій тощо.


Інф. проекту GIPI
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
729
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду