Євросоюз каратиме за наклеп в Інтернеті, якщо буде ухвалено новий закон

23 Лютого 2004
0
613
23 Лютого 2004
15:57

Євросоюз каратиме за наклеп в Інтернеті, якщо буде ухвалено новий закон

0
613
Євросоюз каратиме за наклеп в Інтернеті, якщо буде ухвалено новий закон
Якщо новий закон під кодовим ім`ям “Рим-2” буде ухвалено, то скрізь, де є доступ до Інтернет-сайту з неправдивою, з точки зору зацікавлених осіб, інформацією, можна буде судити автора критичної статті за законом про дифамацію всіх тих країн, де відкривається сайт.

Законопроект передбачено обговорити у Європейському парламенті до кінця січня. Сутність нового законопроекту є наступною. Пропонується передбачати право на судовий позов та на покарання за повідомлення в інтернеті, що може бути неправдивим у всіх країнах, де повідомлення це можна прочитати. Отже, західним журналістам доведеться звикати до імовірних позовів від східноєвропейських лідерів. І не тільки до самих позовів, але і до покарань, передбачених законодавством іншої держави.

Наразі тривають публічні консультації з приводу цього законопроекту. Правозахисні організації здебільшого б’ють на сполох. Зокрема, “Артікль 19” оприлюднила на своєму сайті гркнтовну критику документа. На думку організації, Інтернет-видання та Інтернет-журналісти не мають переслідуватися в судовому порядку в інших країнах, де є доступ до сайту, бо, на відміну від радіо або телебачення, видавці он лайн-часописів не можуть контролювати подальше розповсюдження свого інформаційного продукту. Тому “Артікль 19” пропонує, якщо вже судити за публікації в Інтернеті, то або в країні, де хоститься сайт, або в країні, звідки кореспондент зібрав свою інформацію та відіслав на сайт.

У міжнародній організації “Репортери без кордонів” дослідники налаштовані критично щодо нового законопроекту. Зокрема, керівник секції Інтернету Жюльєн Паен пояснив у інтерв’ю ІМІ: “Ми вважаємо цей законопроект однозначно небезпечним. Наразі готуємо обґрунтування, яке будемо оприлюднювати. Австралійська юридична система вже поекспериментувала з подібним законом, і наслідки невтішні”.

Координатор Міжнародної Федерації Журналістів за авторські права Памела Моріньєр пояснила, що йдеться про “врегулювання позаконтрактних зобов’язань, тобто про затвердження загального принципа, згідно з яким шкода визначається за стандартами тої країни, де її причинено і де перебуває жертва.” У Брюселі вважають, що позови про наклеп потребують узгодження, оскільки різні держави мають досить відмінні закони про дифамацію.

Чимало дискусій відбулося навколо статті 6 законопроекту, яка розглядає, власне, права особи та права на приватне життя. Наразі вона має таку редакцію: коли закон у частині загальних принципів притирічить принципам національного законодавства країни, де відбувається процес, застосовується національне законодавство.

На думку Міжнародної Федерації Журналістів, це позитивний компроміс, і надалі, якщо закон буде ухвалено, важливо домагатись, щоб ця стаття 6 саме так і застосовувалась у випадках порушень 10 статті Європейської конвенції з прав людини – про свободу висловлювань.

За інф. ІМІ
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
613
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду