132 керівники видань підписалися під відкритим листом УАВПП щодо "дискримінаційного" варіанту пільг з ПДВІМІ
132 керівники видань приєдналися до “Відкритого листа Президенту України, Прем`єр-міністру, Голові Верховної Ради”, розповсюдженого 9 лютого Українською асоціацією видавців періодичної преси, щодо перегляду “дискримінаційного” варіанту пільг з податку на додану вартість для преси. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Видавці вважають, що під час прийняття 5 лютого Закону “Про внесення змін до деяких законів України з питань оподаткування у зв'язку з прийняттям Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" (законопроект під номером 4000-1) сталася фатальна помилка. Народні депутати проголосували про збереження пільг по ПДВ з продажу та передплати періодичної преси виключно для періодичних видань державною мовою.
На думку авторів звернення, норми прийнятого закону неможливо дотриматися через невизначеність самого поняття "видання державною мовою", оскільки більшість видань в Україні зареєстровані як двомовні , частина з них виходить двома мовами , вказують автори листа .
- Який орган і який документ, що стане базовим для податкової інспекції, буде підтверджувати "державну мову" газети або журналу?", - ставлять питання видавці.
Видавці закликали виконавчу і законодавчу владу знову повернутися до розгляду питання про пільги з ПДВ для вітчизняної періодичної преси та вимагають невідкладного вирішення проблеми оподатковування продажу та передплати преси в Україні.
ІМІ
Читайте також:
Михаил Вейсберг: "Введение НДС на сбыт сделает массовую прессу более политически зависимой"
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ