Колективний портрет президента

2 Травня 2020
1275
2 Травня 2020
22:21

Колективний портрет президента

Георгий Почепцов, ZN.ua
1275
Якого ми обираємо, щоб потім розчаруватися...
Колективний портрет президента

У нас уже було так багато президентів, що можна колективний портрет складати — єдиний такий образ великої людини з Банкової. Адже минули роки, а образи ці все не йдуть із нашої пам'яті, інколи — вдячної, інколи — ні. Ми голосували, а вони раділи й раділи, доки не наставав новий день голосування.

Від Віктора Андрійовича в цей колективний портрет візьмемо руки. Ті, які не крали. Ми їх бачили на екрані — величезні такі... Прямо сумнів закрадається, що нічого не взяли. Ну й, звісно, отруєння діоксином, яке визначило позитивний результат виборчої кампанії. Правда, досі воно не тільки залишається нерозкритим, а й, узагалі, ставиться під сумнів.

Ющенко взявся за відновлення "палаців", повністю занурившись в історію. Зараз ось брата скривдили — позбавили докторського ступеня за плагіат дисертації з історії. Добре, що сам Віктор Андрійович не захищався, а то теж позбавили б. Із помпою дали б диплом, а потім із такою ж помпою відібрали б... Залишиться він у нашій пам'яті з "бджолами" та трипільською культурою... Різнобічні інтереси має. І дуже ображений на українців, що на другі вибори пошкодували йому голосів, а він же вважав, що все навпаки, що його люблять і старе, й мале. Від нього нам залишаться "любі друзі", оскільки був він, швидше, "фронтменом", а керували всім вони. А було їх багато, навіть перелічити зась.

Від Леоніда Макаровича візьмемо виживаність, навіть "надвиживаність". Хоча сьогодні він спить з пістолетом у ліжку, але, очевидно, дарма... Все одно врятується. З майже голови КПУ пішов на допомогу Руху. І не прогадав. Вчасно прийшов, але й пішов вчасно з президентства. За ним залишиться фраза "між крапельками"... Правда, фраза, швидше за все, з анекдоту, але дуже добре передає його суть. Він — єдиний, хто працював і на Орджонікідзе, і на Банковій. Таке можливе тільки один раз в історії. Можна було навіть із кабінету не виходити, а тільки табличку замінити. І в тому ж самому відділі кадрів новий запис у трудовій зробити. І ще — він єдиний навіки залишив своє ім'я на одному дуже важливому предметі — "кравчучці".

Від Володимира Олександровича залишиться вміння утримувати увагу авдиторії на другорядних фактах. Хто знав про його мільйони й закордонні "маєтки", коли були вибори? Всі думали, він — "свій", із учителів, без грошей, а виявився таким самим мільйонером, як і інші. Знали б — подумали б, а подумали б — не обрали б. А так на виборах зустрілися два мільйонери: в одного — вілла в Італії, в іншого — в Іспанії. Один приховував, що мільйонер, а інший — що, очевидно, взагалі мільярдером став. До речі, і Володимир Олександрович виявився "фронтменом", за яким раптом відкрився цілий натовп нікому не відомих людей, котрі хутко зайняли всі крісла й лави запасних. Однак це — не кінотеатр, тут у кріслі треба вміти працювати, що набагато складніше.

Петро Олексійович раз у раз літає у свій "маєток" в Іспанії, особливо коли його в прокуратуру кличуть. Припасти до рідної іспанської землі хоче кожен, але не кожному це дано. Однак ми за час його служіння народові так і не зрозуміли, чи то він Петро Липецький, чи то Петро Іспанський. А може, навіть і український, треба вже прийняти нарешті рішення.

Тут і Михайло Свєтлов згадався з відомими словами:

"Но песню иную
О дальней земле
Возил мой приятель
С собою в седле.

Он пел, озирая
Родные края:
"Гренада, Гренада,
Гренада моя!"

Он песенку эту
Твердил наизусть...
Откуда у хлопца
Испанская грусть?
Ответь, Александровск,
И, Харьков, ответь:
Давно ль по-испански
Вы начали петь?"

Леоніда Даниловича постійно дратувало, коли спочатку на зборах його вітали як Леоніда Макаровича. Люди сміялися, а він супився. Раніше, коли ракети в космос літали, таких непорядків бути не могло. До речі, він виявився єдиним із наших героїв, якого обрали на другий термін. Це для нас небувалий феномен, такий у нас злопам'ятний виборець, — усе пам'ятає й не голосує. І ще — він залишився в пам'яті з підзорною трубою, строго задивлений на Тузлу. А також — як єдина людина в кепці. Довгий термін служив президентом, — багато кадрів про нього збереглося.

Забув про Януковича... Чесно, забув. Виходить, така його історична доля — жити на чужині, а вдома вже його ніхто не знає й не пам'ятає.

Президент — товар поштучний, кожен не схожий на інших. Але десь же їх виготовляють... Значить, і Держстандарт є... Без нього хорошого президента не отримати.

Політтехнологи мучаться над нерозв'язним завданням, як робити президентів, а Микола Гоголь давно дав пораду: "Якби губи Никанора Івановича та приставити до носа Івана Кузьмича, та взяти скільки-небудь розв'язності, яка в Балтазара Балтазаровича, та, либонь, додати до цього ще огрядності Івана Павловича..." Все хороше треба зібрати в одну купу, а погане — відкинути…

Та ми й самі не знаємо, чого від них хотіти. А може, портрет президента — це й наш власний портрет. Щоб не красти, але з роботи щось та принести. І держава щоб нічого не знала про наші доходи. Але від коронавірусу хай лікує...

У колективний президентський портрет точно візьмемо: від одного — руки, які не крали, від іншого — щось сільськогосподарське, весняні посадки... А далі додавайте самі, що кому до душі...

ЗА МАТЕРІАЛАМИ: DT.UA

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Георгий Почепцов, ZN.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1275
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду