Президент України підписав Закон “Про захист суспільної моралі”

22 Грудня 2003
937
22 Грудня 2003
12:29

Президент України підписав Закон “Про захист суспільної моралі”

937
Президент України підписав Закон “Про захист суспільної моралі”
20 грудня 2003 року Президент України підписав ухвалений Верховною Радою України Закон “Про захист суспільної моралі”.

Сьогодні на медійному національному ринку присутнє засилля антигуманної продукції, яка аж ніяк не може сприяти моральному та естетичному вихованню молодого покоління. А отже позитив Закону України “Про захист суспільної моралі”, зазначає голова Комітету ВР з питань свободи слова та інформації Микола Томенко, є в тому, що цей законодавчий акт привернув увагу громадськості до цієї проблеми.

Відповідно до цього Закону (стаття 11) продаж друкованих засобів масової інформації, які містять елементи еротики надсилання поштою таких видань дозволяється лише у непрозорій герметичній упаковці. А це, на думку М.Томенка, означає, що вже з сьогоднішнього дня у редакцій деяких газет та журналів, зокрема “FHM”, “Playboy”, “Факти” та “Столичка”, є два шляхи для подальшої діяльності відповідно до законодавства: або прибрати зі своїх шпальт будь-які елементи еротики, або продавати свою продукцію у герметичній упаковці. Причому заборонено демонструвати такі друковані засоби масової інформації у вікнах, вітринах та інших місцях загального огляду.

Крім того, на території України забороняється виробництво і розповсюдження продукції, яка пропагує війну, національну та релігійну ворожнечу, фашизм та неофашизм; принижує особистість, є проявом знущання з приводу фізичних вад (каліцтва), з душевнохворих, літніх людей; пропагує невігластво, неповагу до батьків; пропагує наркоманію, токсикоманію, алкоголізм, тютюнопаління та інші шкідливі звички.

Водночас, звертає увагу Микола Томенко, Закон містить норми, які є певною мірою суперечить іншим законодавчим актам. Головною проблемою Закону, на думку пана Томенка, є введення подвійного ліцензування для телерадіоорганізацій, у програмній сітці яких присутні еротичні програми та програми, що містять елементи насильства і жорстокості, що суперечить Закону України “Про телебачення і радіомовлення” в контексті існування єдиної ліцензії на телерадіомовлення.

Не менш проблемними, зазначає також М. Томенко, є норми щойно підписаного Закону про створення нової державної структури: Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі. Повноваження щодо створення та формування складу цієї комісії належать Кабінету Міністрів України. Визначаючи роль і місце Національної експертної комісії в системі органів державної влади та забезпечуючи діяльність комісії у чіткій відповідності Конституції і законам України, Кабінет Міністрів України, вважає голова Комітету ВР з питань свободи слова та інформації, має піти шляхом ініціювання внесення відповідних змін до законодавчих актів або передати повноваження комісії Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення та Міністерству культури і мистецтв України.

Читайте також:

href="http://www.detector.media/comments/?id=12284">Эротика на телеэкране: как это было

href="http://www.detector.media/comments/?id=12059">Перед виборами депутати захотіли іміджу захисників моралі


href="http://www.detector.media/law/?id=12120">Газета „Факти” має розповсюджуватися у герметичній упаковці


href="http://www.detector.media/law/?id=12132">Закон України "Про захист суспільної моралі"


Рекламісти теж проти Закону „Про захист суспільної моралі”

Iндустрiальний телевiзiйний комiтет просить президента накласти вето на законопроект про порнографiю

Нацрада нагадує: візуальні позначки класифікації кіновідеопродукції телеканали мають запровадити з 15 вересня

Комітет з питань свободи слова рекомендує Верховній Раді ухвалити закон про захист суспільної моралі
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
937
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду