Чиж нагадує, що держкомтелерадіомовлення не можна ліквідувати без внесення змін до КонституціїУНІАН
Голова Державного комітету України з питань телебачення і радіомовлення Іван ЧИЖ нагадує, що очолюваний ним орган не можна ліквідувати без внесення змін до Конституції, і не погоджується з думкою про існування конфлікту між Держкомітетом і Національною радою з питань телебачення та радіомовлення.
Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав сьогодні, виступаючи на парламентських слуханнях “Стратегія розвитку телерадіоінформаційного простору України”. (УНІАН: сьогодні, виступаючи на парламентських слуханнях, голова комітету ВР з питань свободи слова та інформації Микола ТОМЕНКО заявив, що очолюваний ним комітет вважає корисним для подальшого розвитку телерадіопростору України мінімізувати вплив на галузь Державного комітету з питань телебачення та радіомовлення, а в перспективі - взагалі його ліквідувати. М.ТОМЕНКО також заявив про наявність “лінії конфлікту” між Нацрадою та Держкомітетом в плані розподілу між ними повноважень).
І.ЧИЖ наголосив, що “уряд не конфліктує з Нацрадою”, а очолюваний ним Держкомітет лише виконує ті функції, які надані йому Конституцією. “Державний комітет є конституційним органом, - сказав він. - Будь ласка, ліквідовуйте, але внесіть зміни до Конституції”.
Водночас він нагадав, що Нацрада не може виконувати функції виконавчого органу, оскільки є позавідомчим конституційним органом.
І.ЧИЖ наголосив, що орган виконавчої влади все одно має працювати в системі телерадіопростору “як певний регулятивний”. “Тим більше, що жоден з державних або недержавних мовників не покаже пальцем на Держкомітет, звинувативши нас у втручанні в свою програмну політику, - сказав І.ЧИЖ. – Нам не потрібні функції Нацради”.
І.ЧИЖ також наголосив, що “коли в інформаційному просторі України господарює, кому заманеться”, а законопроект про телебачення та радіомовлення написаний з урахуванням приватних інтересів, то Держкомітет “буде захищати державну позицію”.
УНІАН
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ