Учора відбулась зустріч членів Нацради з керівниками загальнонаціональних телеканалів
6 листопада 2003 року в приміщенні Національної ради відбулась зустріч членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з керівниками загальнонаціональних телеканалів: “Інтер”, “Студія 1+1”, СТБ, “Новий канал”, ICTV на їх прохання. Керівники зазначених ТРО – члени індустріального комітету: В.Ряшин, В.Оселедчик, Т.Брикайло, О.Ткаченко, О.Богуцький звернулись до Національної ради з власним проектом запровадження на своїх каналах візуальних позначок класифікації кінопродукції залежно від аудиторії, на яку вони розраховані.
У проекті пропонується розміщення візуальних позначок класифікації кінопродукції не безпосередньо при трансляції фільмів, а в анонсових роликах та при публікаціях телепрограм в друкованих ЗМІ. До речі, саме в день зустрічі, 6 листопада, газета “Говорить і показує Україна” вперше видрукувала програму телепередач загальнонаціональних телеканалів з відповідними позначками.
Як відомо, ще 18 червня 2003 року Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення прийняла рішення, яким з 15 вересня ц.р. зобов’язала всі ТРО України запровадити маркування в ефірі кінофільмів, глядацька аудиторія яких обмежується за віковими та іншими ознаками. Переважна більшість регіональних телекомпаній та частина загальнонаціональних і мережевих ТРО виконали рішення.
Підтвердженням принциповості у вимогах неухильного виконання вищезазначеного рішення є і той факт, що на засіданні Національної ради 5 листопада 2003 року питання про перенесення видачі ліцензії ЗАТ “ММЦ-СТБ” м. Київ на 35 ТВК у м. Алушті АР Крим було пов’язане саме з відсутністю на екрані каналу візуальних позначок, а, отже, порушенням ст. 21 Закону України “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення”: “Положення, правила та інструкції розроблені і затверджені рішенням Національної ради в межах її компетенції є обов’язковими до виконання телерадіоорганізаціями”.
Члени Національної ради одностайні в думці, що рішення про запровадження візуальних позначок у рівній мірі має бути виконане всіма суб’єктами телемовлення.
За повідомленням прес-служби Національної ради
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ