Учора відбулась зустріч членів Нацради з керівниками загальнонаціональних телеканалів

7 Листопада 2003
599
7 Листопада 2003
11:50

Учора відбулась зустріч членів Нацради з керівниками загальнонаціональних телеканалів

599
Учора відбулась зустріч членів Нацради з керівниками загальнонаціональних телеканалів
6 листопада 2003 року в приміщенні Національної ради відбулась зустріч членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з керівниками загальнонаціональних телеканалів: “Інтер”, “Студія 1+1”, СТБ, “Новий канал”, ICTV на їх прохання. Керівники зазначених ТРО – члени індустріального комітету: В.Ряшин, В.Оселедчик, Т.Брикайло, О.Ткаченко, О.Богуцький звернулись до Національної ради з власним проектом запровадження на своїх каналах візуальних позначок класифікації кінопродукції залежно від аудиторії, на яку вони розраховані.

У проекті пропонується розміщення візуальних позначок класифікації кінопродукції не безпосередньо при трансляції фільмів, а в анонсових роликах та при публікаціях телепрограм в друкованих ЗМІ. До речі, саме в день зустрічі, 6 листопада, газета “Говорить і показує Україна” вперше видрукувала програму телепередач загальнонаціональних телеканалів з відповідними позначками.

Як відомо, ще 18 червня 2003 року Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення прийняла рішення, яким з 15 вересня ц.р. зобов’язала всі ТРО України запровадити маркування в ефірі кінофільмів, глядацька аудиторія яких обмежується за віковими та іншими ознаками. Переважна більшість регіональних телекомпаній та частина загальнонаціональних і мережевих ТРО виконали рішення.

Підтвердженням принциповості у вимогах неухильного виконання вищезазначеного рішення є і той факт, що на засіданні Національної ради 5 листопада 2003 року питання про перенесення видачі ліцензії ЗАТ “ММЦ-СТБ” м. Київ на 35 ТВК у м. Алушті АР Крим було пов’язане саме з відсутністю на екрані каналу візуальних позначок, а, отже, порушенням ст. 21 Закону України “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення”: “Положення, правила та інструкції розроблені і затверджені рішенням Національної ради в межах її компетенції є обов’язковими до виконання телерадіоорганізаціями”.

Члени Національної ради одностайні в думці, що рішення про запровадження візуальних позначок у рівній мірі має бути виконане всіма суб’єктами телемовлення.

За повідомленням прес-служби Національної ради
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
599
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду