Уряду України вдасться добитися передачі адміністрування інтернет-домена. ua - Олег ПроживальськийForUm

6 Жовтня 2003
0
547
6 Жовтня 2003
16:35

Уряду України вдасться добитися передачі адміністрування інтернет-домена. ua - Олег ПроживальськийForUm

0
547
Уряду України вдасться добитися передачі адміністрування інтернет-домена. ua - Олег ПроживальськийForUm
Уряду України вдасться добитися передачі адміністрування інтернет-домена. ua, заявив в неділю в інтерв’ю програмі «Діловий світ. Тиждень» на Першому Національному телеканалі України заступник голови Держкомітету зв’язку і інформатизації України Олег Проживальський.

«У нас зараз створена спеціальна організація, яка буде займатися адмініструванням домена. Вона створена так: 50% - це урядові структури, 50% - це асоціації, які очолюють інтернет-провайдерів», повідомив Олег Проживальський.

Як передає «Інтерфакс-Україна», в той же час він зазначив, що створення цієї організації підтримали не всі асоціації провайдерів: «є деякі, які стоять в опозиції, але більшість туди увійшли, і цей орган буде створений», - зазначив заступник глави Держкомзв’язку. «Ми не хочемо, як кажуть, узурпувати владу в цьому, але уряд має приймати в цьому участь. Ми хочемо також тільки відстежувати, щоб були спільні інтереси враховані при розподілі цього ресурсу», - заявив О. Проживальський.

Як раніше повідомлялося, в липні уряд підтримав ініціативу СБУ і Держкомзв’язку і своїм розпорядженням від 22 липня «Про адміністрування домена «.ua» поклало функції адміністрування на «Український мережевий інформаційний центр».

У створенні цього центру, окрім держорганів, взяли участь Асоціація учасників ринку інтернет України, об’єднуюча біля 40 невеликих регіональних інтернет- провайдерів, Українська інтернет-асоціація, об’єднуюча шість київських провайдерів, переважно державних (в тому числі «Укртелеком» і належні йому «Утел» і «Інфоком»), а також асоціація операторів телефонного зв’язку «Телас».

Створення УСІЦ супроводилося скандалом: найбільша провайдерська асоціація ІнАУ, що об’єднує 70 учасників ринку, в тому числі великих інтернет-провайдерів, що брала участь в переговорах про створення такого центру, заявила, що в УСІЦ не відображені належно ані інтереси держави, ані громадськості.

ІнАУ спільно з найбільш масовою громадською організацією «Українське інтернет- співтовариство» і технічним адміністратором домена. ua ТОВ «Хостмастер» скликала спостережливу раду домена. ua, яка є координуючим органом домена.

Члени спостережливої ради запросили держоргани взяти участь в діяльності по координації домена. ua, однак дістали відмову.

ТОВ «Хостмастер оскаржило розпорядження уряду в господарському суді Києва. чергове засідання суду має відбутися на поточному тижні.

Домен. ua був делегований міжнародною організацією IANA (пізніше перейменованої в ICANN) українським громадянам Дмитру Кохманюку і Ігорю Свиридову в 1992 році в інтересах усього українського інтернет-співтовариства. До 2001 року домен розвивався ентузіастами, об’єднаними в українську групу координації мережі (UA NCG), які в 2001 році заснували ТОВ «Хостмастер». Починаючи з 2001 року про свої претензії на домен почала заявляти українська держава.



ForUm
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
547
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду