Євросоюз стурбований станом розслідування справи Ґонґадзеbbc.co.uk

17 Вересня 2003
588
17 Вересня 2003
17:59

Євросоюз стурбований станом розслідування справи Ґонґадзеbbc.co.uk

588
Євросоюз стурбований станом розслідування справи Ґонґадзеbbc.co.uk
Європейський Союз оприлюднив заяву, в якій висловлюється стурбованість браком досягнень у розслідуванні вбивства українського журналіста Георгія Ґонґадзе.

"У третю річницю зникнення і вбивства українського журналіста Георгія Ґонґадзе, Європейський Союз хоче висловити занепокоєння нестачею просування у розслідуванні обставин його смерті. За три роки з часу смерті Ґонґадзе, кілька журналістів в Україні загинули насильницькою смертю, а інші зазнали нападів."-Із тексту заяви ЄС.

16 вересня минуло рівно три роки відтоді, як журналіст зник. Вчора поблизу місця виявлення його обезголовленого тіла, біля лісу під Києвом, встановлено пам'ятний хрест.

У заяві ЄС мовиться, що упродовж тих трьох років кілька інших журналістів в Україні загинули від насильства, а інші зазнали нападів.

Там також висловлюється стурбованість тим, що репортерам в Україні можуть перешкоджати і роботі чи залякувати їх.

16 вересня низка опозиційних партій та неурядові організації провели в Україні заходи на вшанування пам'яті вбитого три роки тому журналіста Георгія Ґонґадзе.

Зокрема, встановлено пам'ятний хрест на місці, де було знайдено обезголовлене тіло Ґонґадзе.

Вдова журналіста Мирослава Ґонґадзе в інтерв'ю Українській службі Бі-Бі-Сі сказала, що не вірить у здатність чинної влади та офіційних органів знайти убивць її чоловіка - батька двох дітей.

Мирослава Ґонґадзе виступила в Лондоні в Асоціації іноземної преси на запрошення Національної профспілки журналістів Британії.

Вона, зокрема, звернула увагу на листи підполковника Ігоря Гончарова як нове свідчення у справі. Вона нагадала, що Генпрокуратура вже визнала автентичність листів, де йдеться про те, що правоохоронні оргіни співпрацювали із злочинним світом для скоєння замовних злочинів.

Вдова журналіста висловила побоювання, що тепер у перебігу розслідування акценти з замовників буде зміщено на виконавців.

Джеремі Дір, генеральний секретар Національної профспілки журналістів, яка в числі інших європейських організацій веде кампанію за ретельне і неупереджене розслідування вбивства українського журналіста, назвав справу Ґонґадзе лакмусовим папірцем свободи преси у Європі.

Також представники журналістських організацій висловили розчарування результатами незалежного звіту представника Ради Європи Ханс-Крістіана Крюгера. Цей звіт було оприлюднено перед парламентською асамблеєю Ради Європи у червні цього року.

У ньому було сказано, що з призначенням на посаду нового Генпрокурора розслідування у справі Гонгадзе провадилося відповідно до "стандартів, прийнятих у демократичних суспільствах".

На зустрічі, крім представників британських журналістів та голови Інституту масової інформації Алли Лазарєвої, також був присутній чільний представник Міністерства закордонних справ Британії Деніс МакШейн, який щойно повернувся з Києва.

Він сказав, що позиція Британії щодо розслідування та покарання винних у загибелі Георгія Ґонґадзе чітка: цю справу має бути доведено до кінця.

За словами пана МакШейна, він підняв питання "справи Ґонґадзе" та питання свободи преси в Україні під час зустрічі з українськими високопосадовцями. Поки в Україні не будуть дотримуватися норми, що дозволяють журналістам не зазнавати тиску, - про її вступ до ЄС мова йти не може, сказав він.

Національна спілка журналістів України та Київська незалежна медіа-профспілка закликали Верховну Раду внести до порядку денного звіт Генерального прокурора Святослава Піскуна про перебіг розслідування загибелі Георгія Ґонґадзе та Ігоря Александрова, а також злочинів проти інших журналістів.

bbc.co.uk
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
588
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду