Асоціація працівників ЗМІ України закликає провести 16 вересня День пам’яті журналістів, які загинули при виконанні професійних обов’язківУНІАН
Як йдеться у зверненні Асоціації працівників ЗМІ, “щогодини поповнюється список журналістів, котрі загинули або постраждали на своїх робочих місцях. Люди, професійний обов’язок яких – правдиве інформування громадян про події, все частіше стають жертвами не тільки випадкових куль, а й навмисних вбивств і переслідувань”.
Як підкреслюють автори звернення, журналісти, котрі чітко виконують свій професійний обов’язок, завжди ризикують опинитися під вогнем. При цьому працівники ЗМІ нагадали і про ракетні удари по телецентрах натівськими військами в Югославії, і про вбивство американцями в Іраці іспанського і українського журналістів, і про доведення владою до самогубства експерта у Великій Британії тільки за те, що посмів сказати в пресі правду.
Як відзначив Генеральний секретар Міжнародної федерації журналістів Айден УАЙТ, це все частина психологічної війни, жертвами якої стають журналісти - люди, котрі несуть народу правду, котрі нерідко своїми життями утверджують право на свободу слова. Їх забувати не можна – пам’ять про них це і продовження боротьби за гарантування вільного розповсюдження інформації.
УНІАН
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ