Президент НТКУ вважає намагання Верховної Ради втрутитися у діяльність НТКУ «спробами цензури» та порушенням чинного законодавства УНІАН

12 Червня 2003
471
12 Червня 2003
13:01

Президент НТКУ вважає намагання Верховної Ради втрутитися у діяльність НТКУ «спробами цензури» та порушенням чинного законодавства УНІАН

471
Президент НТКУ вважає намагання Верховної Ради втрутитися у діяльність НТКУ «спробами цензури» та порушенням чинного законодавства УНІАН
Президент Національної телекомпанії України Олександр САВЕНКО вважає намагання Верховної Ради втрутитися у діяльність НТКУ «спробами цензури» та порушенням чинного законодавства. Як передає УНІАН, про це він заявив сьогодні на прес-конференції в Києві.

На думку О.САВЕНКА, постанова ВР від 20 лютого цього року «Про внесення змін до постанови ВР «Про порядок висвітлення роботи третьої сесії ВР 4 скликання», в якій йдеться про те, що НТКУ зобов’язана 6 разів на тиждень з 19.00 до 20.00 забезпечувати 45-хвилинну трансляцію засідань сесії, є фактично порушенням статті 6 закону про телебачення і радіомовлення. «Своєю постановою парламент фактично порушує ним же прийнятий закон, згідно з яким забороняється втручання в діяльність телекомпаній та радіостанцій», - наголосив О.САВЕНКО. За його словами, НТКУ постійно нарікають в однобокому висвітленні роботи ВР, проте це не відповідає дійсності. Він, зокрема, повідомив, що висвітлення діяльності ВР упродовж минулого року займало 2% у загальному обсязі мовлення НТКУ, тоді як діяльність Президента була висвітлена лише на 0,7%, Кабінету Міністрів - на 0,3%. В цьому році лише в першому кварталі висвітлення діяльності парламенту у сітці мовлення каналу зайняло 3,9% обсягу часу, в тому числі за березень - 4,1%. О.САВЕНКО також наголосив, що на сьогодні на НТКУ виходить 3 програми, присвячені роботі парламенту. Він, крім того, повідомив, що в інформаційних випусках «Новини» лише за 120 днів січня-квітня цього року було використано 446 інтерв’ю більш ніж 80 народних депутатів, серед них представників більшості - 205, членів опозиційної «четвірки» - 154. Зокрема, «Нашої України» - 85, СДПУ(О) - 43, КПУ - 38, СПУ - 30, БЮТ - 1. «Я не конфліктую з Верховною Радою, просто я намагаюсь домогтись ситуації, щоб в інформаційній сфері України було верховенство права», - наголосив О.САВЕНКО. Він, зокрема, розповів, що ще в березні цього року попередній президент НТКУ Ігор СТОРОЖУК звернувся до апарату ВР із проханням надати НТКУ графік виступів народних депутатів та укласти з каналом угоду про висвітлення діяльності парламенту. Проте графік надійшов лише 24 травня і у ньому вказувалось, що трансляція засідань має розпочатись з 2 червня та закінчитись 11 липня.

О.САВЕНКО наголосив, що, приймаючи свою постанову, народні депутати не поцікавились зобов’язаннями НТКУ перед глядачами. На сьогодні співробітники каналу фактично «позбавлені права на об’єктивне висловлення» новин, оскільки передачі про роботу парламенту надаються їй за 20-30 хвилин до ефіру вже в готовому вигляді. Президент НТКУ, водночас, висловив готовність сісти з представниками ВР за стіл переговорів, аби досягти компромісу. «Я не розумію тих людей, які вдягаються у білі шати, говорять про боротьбу з цензурою і при цьому вважають: коли цензуруємо ми - це добре, а коли нас - це погано», - сказав О.САВЕНКО, додавши, що «ми домагаємось свого права працювати у правовому полі, дотримуючись принципів свободи слова і свободи від цензури».

За його словами, на сьогодні борг парламенту перед НТКУ за висвітлення минулої сесії становить 198 тис. грн. О.САВЕНКО зауважив, що графік роботи, передбачений постановою парлаемнту, шкодить рейтингу НТКУ, незважаючи на те, що канал і без постанови ВР висвітлював би діяльність цього органу влади. «Чомусь практика викручування рук стосується у нас виключно державної телекомпанії», - зауважив він.
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
471
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду