Северинсен буде слідкувати за роботою журналістів під час виборівУП

10 Червня 2003
0
497
10 Червня 2003
13:10

Северинсен буде слідкувати за роботою журналістів під час виборівУП

0
497
Северинсен буде слідкувати за роботою журналістів під час виборівУП
Рада Європи обговорюватиме ситуацію щодо України на вересневій сесій, і з-поміж інших питань буде обговорюватися проблема медійного середовища.

Про це повідомила співдоповідач Ради Європи по Україні Ханне Северинсен у своєму зверненні до Інституту масової інформації та учасників Форуму українських журналістів, що відбувається у вівторок у Києві.

"Я чекаю на те, що результатом дискусії стане подовження моніторингової процедури, і я сподіваюсь, що ми матимемо змогу уважно відстежувати періоди до, впродовж і після виборів", - йдеться у документі.

У зверненні Северинсен також нагадала, що Рада Європи обговорювала тему існування засобів масової інформації в Україні, і у резолюції від вересня 2001 року було заявлено: "ПАРЄ засуджує вбивства журналістів, агресії і залякування, спрямовані проти них. Ми закликаємо українську владу дотримуватися букви закону, проводити свою медіа політику, яка б переконливо демонструвала повагу до свободи висловлювання в країні".

Окрім цього, нагадує Северинсен, ПАРЄ також кілька разів обговорювала тему відсутності безпеки для журналістів в Україні – зокрема, вбивства журналістів Гонгадзе і Александрова. "Ми вважаємо розслідування цих справ тестом на демократію в Україні", - йдеться у зверненні.

"Застосування Конституції і законів в Україні є дуже незадовільним", - констатує Северинсен. – "Генеральна прокуратура дуже нечасто розслідує факти тиску проти журналістів - і, здається, це вже стало правилом, що йдеться саме про журналістів, які критикують владу".

"У цих медіа у свавільній формі відбуваються перевірки – податкові, санітарні, пожежні. Інколи результатом є те, що газета змушена закритися або змінити редакційну політику. Цензура заборонена, але самоцензура залишається", - зазначає Северинсен.

Звертає вона також увагу і на поняття "неформальної цензури", що означає, що новини набувають особливого стилю оформлення під різними кутами". "Останні півроку дискусія навколо "темників" свідчить про погіршення ситуації, але позитивним знаком є те, що і серед журналістів зростає усвідомлення ситуації", - вважає Северинсен.

"Я бажаю всього найкращого новій професійній спілці журналістів. Я сподіваюсь, що журналісти в Україні свідомі власної відповідальності як четвертої влади в становленні демократії. Вони є особами, які роблять надзвичайно важливий внесок на користь свободи і демократії в своїй країні. Україна потребує багатьох сміливих журналістів, які можуть плюралістично розповідати про наступні президентські вибори", - йдеться у зверненні Северинсен.


Українська правда
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
497
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду