Карикатура на короля вартувала журналісту свободи
Суд вирішив, що він образив короля Мохаммеда Четвертого, підірвав національний спокій та підбурював до акцій протесту. За повідомленням агентства “Франс прес”, журналіста притягли до відповідальності урядові установи після його критичних статтей про голосування у парламенті щодо витрат на королівський палац, утримання короля та за комікси про історію рабства у Марокко.
Також редактор надавав у журналах слово республіканським активістам. Після оголошення вердикту суду Ламрабет заявив, що "міністерство внутрішніх справ і спецслужби образилися на його статті та карикатури замість того, щоб забезпечувати спокій в країні”.
У травні в Касабланці сталися теракти, в яких загинула 41 людина. Журналіста посадили до в’язниці в Марокко вперше з 1971 року і якраз тоді, як влада країни стала активно демонструвати, що вона є процвітаючою демократією, де обстоюють свободу слова.
Торік у травні парламент нарешті ухвалив прогресивний прес-кодекс, що прийшов на зміну практиці урядових регулятивних постанов. За ним максимальний термін ув’язнення за дифамацію на адресу королівської сім”ї зменшений з 20 до 5 років.
Вирок суду щодо Алі Ламрабета засудили правозахисні організації “Амнесті інтернешнл” і “Репортери без кордонів”, назвавши його в’язнем сумління, і зажадавши від марокканської влади негайно і беззастережно його звільнити.
Віктор Коваленко, “Новий канал”, для "Детектор медіа"
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ