Загибелі Процюка і Коузо в Іраку можна було запобігти - доповідь американського комітету захисту журналістівUNIAN
Смерті двох журналістів у Іраку – оператора агентства "Рейтер" Тараса Процюка та його іспанського колеги Хосе Коузо – можна було б запобігти. Таке переконання американський Комітет захисту журналістів (CPJ) висловив у своїй доповіді, яку було презентовано у вівторок в Нью-Йорку.
Як повідомляє "Українська правда" з посиланням на "Рейтер", у доповіді CPJ говориться: "Немає офіційного підтвердження позиції США, що це було відповіддю на ворожий вогонь".
Натомість речник Міноборони США підтвердив той факт, що американських солдатів обстрілювали з готелю та інших місць: "Коли звідкись лунає вогонь, треба стріляти у відповідь. Вони (солдати) захищалися".
CPJ опитав близько десяти журналістів, які тоді перебували поблизу готелю "Палестина", серед них – двоє журналістів, які були командировані у військові підрозділи США. Вони мали можливість чути розмову по рації перед і після обстрілу готелю.
Тепер CPJ очікує від Пентагону відповіді на питання, які виникли після цих інтерв'ю.
За словами речниці "Рейтер", доповідь пояснює деякі білі плями навколо цього випадку, але агенція має почекати, поки американські військові не оприлюднять детальні дані.
CPJ володіє інформацією про те, що Міноборони США, а також польові командири знали, що в готелі мешкає багато журналістів. Вони могли запобігти обстрілу, "але ці високопосадові військові не переказали свої побоювання команді танку, який стріляв у готель", пише CPJ. Командира цього танку досі опитати не вдалося.
У вівторок у Мадриді родичі іспанського оператора Х.Коузо скерували до Міноборони США запит щодо спрямування трьох підозрюваних солдатів до Іспанії. У запиті вони обвинувачують їх у військовому злочині. Проте адвокат родини Коузо вважає, що видачі американських солдатів домогтися складно. Пентагон поки що ніяк не відреагував на цей запит.
UNIAN
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ