Президент привітав лауреатів Національної премії України ім.Шевченка УНІАН
Як повідомила УНІАН прес-секретар глави держави Олена ГРОМНИЦЬКА, Л.КУЧМА зауважив, що «премія імені Шевченка в Україні для митця – найвища нагорода, адже отримати її означає набути широкого визнання, стати поряд з іншими достойниками, чий внесок в українську словесність визнаний українською спільнотою і Українською державою».
Останній рік, сказав Президент, був особливо врожайним на твори, гідні високої оцінки. Надійшло 44 подання на нагороду, що, звичайно, ускладнило непростий вибір, адже переможців усього шість, та «приємно, що коло достойних претендентів розширюється».
Л.КУЧМА вважає «більш ніж символічним, що серед лауреатів, окрім киян, з’явилися представники Донецька і Харкова. Так і має бути, адже премія - національна, всенародна».
Президент нагадав, що рік тому підтримав ідею заснувати «Бібліотеку Шевченківського комітету» – серію видань творів лауреатів Шевченківської премії, «а нині вже маємо перший її том. Це книжка Миколи Бажана «Політ крізь бурю». До неї увійшли відомі твори видатного майстра, 100-ліття від дня народження якого ми відзначимо наступного року».
За словами Л.КУЧМИ, «ця перша поетична ластівка принесла з собою справжню творчу весну. Вже нинішнього року Бібліотека порадує читача виданням творів Шевченківських лауреатів Павла Тичини, Володимира Сосюри, Василя Симоненка, Миколи Руденка, Григора Тютюнника, Михайла Стельмаха, Юрія Збанацького, а також мистецьких альбомів Василя Касіяна та Емануїла Миська».
На думку глави держави, «зайве пояснювати, якої відповідальності додає митцеві звання лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка. Це не просто високий титул, не просто почесне місце на творчому Олімпі. Адже, вшановуючи найкращих, ми знову і знову віддаємо данину поваги Великому Кобзареві. Жоден його рядок з плином часу не втратив своєї глибини та актуальності. У творах Тараса і наша історія, і наш завтрашній день. Вони безсмертні, бо в них живе душа народна».
Президент заявив, що Україна чекає від лауреатів нових здобутків, як і небайдужої громадянської позиції, наполегливої повсякденної роботи в ім’я України, її народу.
Лауреатами Національної премії України імені Тараса Шевченка стали поет Василь ГЕРАСИМ`ЮК - за книгу віршів «Поет в повітрі», художник-сценограф Марія ЛЕВИТСЬКА за сценографічні роботи останніх років, прозаїк Вячеслав МЕДВЕДЬ за роман «Кров по соломі», диригент Вячеслав ПАЛКІН за концертні програми 1998-2002 років, режисер-постановник Віктор ШУЛАКОВ і художній керівник Марк БРОВУН за виставу «Енеїда» за Іваном Котляревським (Донецький академічний український музично-драматичний театр ім.Артема).
Список шевченківських лауреатів за всі роки існування премії з 1961 року налічує більш як 525 персоналій та колективів.
Нині розмір премії становить 75 тис. грн. кожному лауреату.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ