Оголошено імена переможців конкурсу «Стежками Каменяра»
У цьогорічному конкурсі взяли участь 1811 школярів з усіх регіонів України. Журі конкурсу оцінювало роботи у чотирьох номінаціях - «Проза», «Поезія», «Драматургія», «Найкраща ілюстрація до творів Івана Франка» - у двох вікових категорія: 6-11 років та 12-16 років відповідно.
В учнівських роботах журі оцінювало художньо-мистецьку цінність, патріотизм, соціальну значущість робіт.
Координатор проекту, співзасновник Міжнародного фонду Івана Франка Ольга Нижник оголосила переможців конкурсу. Це:
Номінація «Драматургія»: у віковій категорії 6-11 років перемогла робота Морозан Марії «Свято мови» (Одеська обл., м. Кілія, Кілійський НВК (ЗОШ № 3 - ліцей, 7 клас); у віковій категорії 12-16 років перемогу здобула п’єса Гузелик Андріани «Диво-скринька» (Тернопільська обл., м. Теребовля, ЗОШ № 1, 10 клас).
Номінація «Поезія»: у віковій категорії 6-11 років найбільшу кількість голосів журі здобула робота Усенко Маргарити «З Україною в серці» (м. Суми, спеціалізована школа № 25, 5 клас); у віковій категорії 12-16 років перемогла поезія Дорошенко Анастасії «Чорна чайка» (Чернігівська обл., м. Прилуки, гімназія № 5 імені В. Затолокіна, 10 клас).
Номінація «Проза»: у віковій категорії 6-11 років, за рішенням журі, перемогла казка Бадири Анни «Фарбований лис» (Волинська обл., м. Ковель, гімназія ім. Олени Пчілки, 1(5) клас); у віковій категорії 12-16 років перемогла робота Яненко Вікторії «Герої не вмирають!» (Полтавська обл., м. Кременчук, школа-інтернат при Кременчуцькому педагогічному коледжі ім. А. Макаренка, 9 клас).
Номінація «Найкраща ілюстрація до творів Івана Франка»: у віковій категорії 6-11 років перемогла робота «Фарбований лис» за авторства Кондрин Аліни (Івано-Франківська обл., м.Долина, сп.школа – інтернат, 5 клас ); у віковій категорії 12-16 років перемогла картина Головатюк Ольги під назвою «Боротьба за життя» (Київська обл., с. Шпитьки, 9 клас).
«Окремі нагороди від онука Івана Франка - Роланда Франка - отримають Касянчук Надія за поезію «Рядками нічної метушні» (м. Тернопіль, Українська гімназія ім. І. Франка, 10 клас), Чухліб Максим за прозу «Син народу, що вгору йде!» (м. Львів, ССЗШ № 18, 11 клас), Зіньківський Дмитро «Непоборимий син землі!» (Луганська обл., с.Зориківка, ЗОШ I-III ступенів, 6 клас »,- повідомила Ольга Нижник.
У своєму виступі голова правління Міжнародного фонду Івана Франка Роланд Франко подякував усім учасникам за те, що брали участь в конкурсі.
«У перший рік конкурсу ми отримали велику кількість робіт з різних куточків України, і це було великим задоволенням переглядати їх. Кожен з учасників показав великий ентузіазм та доклав багато зусиль, щоб проявити свою творчість. Я також хочу висловити слова вдячності членам журі, які зробили велику роботу», - наголосив онук Івана Франка.
Тамара Смовженко, голова правління Львівського товариства у м. Києві, зазначила, що організатори зробили все, щоб забезпечити високий рівень конкуренції і мати безсумнівних переможців.
«Львівське товариство із приємністю взяло участь в організації конкурсу, і ми сподіваємося, що це творче змагання стане традиційним й увага школярів до нього буде не меншою, ніж цього року», - висловила сподівання Тамара Смовженко.
Ахтем Сеітаблаєв, режисер фільму «Захар Беркут», виробництва компанії Kinorob, зауважив, що команда фільму «Захар Беркут» вражена кількістю та якістю надісланих на конкурс робіт, а також тим, скільки цікавих малюнків було створено саме на тему повісті «Захар Беркут».
«Дякуємо нашим партнерам з Міжнародного фонду Івана Франка за можливість долучитися до такої важливої ініціативи. Це дуже надихає та вкотре доводить, що ми на правильному шляху, й сучасна екранізація цього класичного твору - надзвичайно актуальна. Наша команда не могла залишитися осторонь і приготувала спеціальний приз за найкращу роботу, присвячену "Захару Беркуту". Ми запрошуємо переможця Головатюк Ольгу, з с. Шпитьки Києво-Святошинського району, стати частиною команди та провести цілий день на знімальному майданчику фільму, познайомитися із творцями стрічки, головними героями та дізнатися, як створюється сучасне українське кіно", - зазначив Ахтем Сеітаблаєв.
Урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу відбудеться 1 червня 2018 року у Києві біля пам'ятника Іванові Франкові.
Нагадаємо, Всеукраїнський учнівський літературно-мистецький конкурс «Стежками Каменяра» було організовано Міжнародним фондом Івана Франка, Міністерством освіти і науки України та ГО «Львівське товариство» у м. Києві. Нинішнього року конкурс проводився вперше і мав на меті посилити творчу мотивацію у вивченні учнями закладів загальної середньої освіти творчості Івана Франка через створення літературно-мистецьких творів у різних жанрах, у яких працював Іван Франко, та дослідити його літературну спадщину, наукову, культурологічну та громадську діяльність.