ВР підтримала депутатський запит М.Томенка щодо демонстрування телеканалами фільмів без прокатного посвідчення
Верховна Рада України підтримала депутатський запит народного депутата України, Голови Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенка на адресу Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо додержання телеорганізаціями вимог Закону України “Про кінематографію” (демонстрування кіно- і телефільмів без наявності прокатного посвідчення).
Як стверджується в запиті, Міністерство культури і мистецтв України направило до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та до Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації повідомлення про показ в ефірі фільмів без наявності прокатного посвідчення і без дотримання його вимог при демонструванні окремими телеорганізаціями за період з 9 по 15 грудня 2002 року.
Зокрема, частка фільмів, на які не було отримано прокатного посвідчення, становила на каналах: “Інтер” - 45 %; УТ-1 - 58%; “1+1” – 29 %; ТЕТ – 80 %; “TV-Табачук” – 50 %; ICTV – 44%. Зазначені канали не виконують також вимог щодо встановленого часу демонстрування фільмів. Такі порушення тягнуть за собою адміністративну відповідальність (ст. 1646 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Демонстрування і розповсюдження фільмів без державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів”).
Керуючись ст. 15 Закону України “Про статус народного депутата України”, Микола Томенко просить повідомити, яких конкретних заходів вжито Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення щодо зазначених порушників законодавства та на яких посадових осіб Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення покладені обов’язки здійснення контролю за додержанням телеорганізаціями вимог законодавства в сфері кінематографії.
Як відзначається у депутатському запиті, більшість фільмів, що демонструються в телевізійному ефірі України, несуть у собі, в різних формах, грубість, насильство, жорстокість, відверту оголеність, непристойні вирази.
Державна реєстрація фільмів може застерегти від перегляду фільмів з елементами насильства і жорстокості дитячою аудиторією, людьми з нестійкою психікою.
Крім того, отримання прокатного посвідчення на фільм є засобом додержання авторських прав.
Відповідно до п. 7 ст. 30 Закону України “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення” саме на Національну Раду України з питань телебачення і радіомовлення покладена функція контролю за додержанням телеорганізаціями чинного законодавства України щодо кінематографії.
За інформацією Громадської ради з питань свободи слова та інформації
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ