Українська книга знову може подорожчатиUNIAN
В результаті непідписання Президентом України Леонідом КУЧМОЮ закону про подовження пільг для книговидавців, українська книга знову може подорожчати. Про це вчора на прес-конференції заявив директор Книжкової палати України Микола СЕНЧЕНКО. Як передає кореспондент УНІАН, М.СЕНЧЕНКО зауважив, що з моменту введення в дію Закону України "Про внесення змін до деяких законів України з питань оподаткування" (щодо надання податкових пільг у видавничій справі), що був прийнятий 28 листопада 2001 року, кількість виданих в Україні книжок зросла з 32 млн. до 50 млн. на рік. При цьому М.СЕНЧЕНКО зауважив, що в Росії лише одне видавництво "АСТ" видає понад 30 млн. примірників в рік. Кількість книг за назвою зросла з 5 тис. до 10,6 тисяч в 2001 році, і 11 тисяч - в 2002 р. За словами М.СЕНЧЕНКА, це абсолютний рекорд в історії книговидання України. Як заявив М.СЕНЧЕНКО, у зв'язку з цим російські експерти навіть висловлювали побоювання, що в разі подальшої дії такого закону, вже за 2-3 роки вони можуть втратити український ринок. Водночас, М.СЕНЧЕНКО відзначив, що на сьогодні книга в Україні коштує, в середньому, 7-10 грн., що майже удвічі дорожче ніж в Росії та Білорусі, а це призводить до того, що український книжковий ринок більш як на 90% заповнений книгами з цих країн. У зв'язку з цим, з України щорічно вивозиться близько 500 млн. грн., наголосив М.СЕНЧЕНКО. А за відсутності пільг для книговидавців Україна в майбутньому може повністю втратити власний книжковий ринок, вважає М.СЕНЧЕНКО. Як повідомляв УНІАН, 5 лютого 2003 р. Президент Л.КУЧМА застосував право вето щодо Закону України "Про внесення змін до деяких законів України з питань оподаткування", який подовжував дію пільг для книговидавців до 1 січня 2004 року. Л.КУЧМА пояснив це тим, що в разі подовженні дії цього закону бюджет в 2003 році втратить 700 млн.грн. За відсутності альтернативних джерел відповідних доходів бюджету, на його думку, це може негативно вплинути на виконання доходної частини Державного бюджету України на 2003 рік.
UNIAN
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ