Президент України провів першу в цьому році прес-конференцію для українських і зарубіжних ЗМІKmu.gov.ua

4 Лютого 2003
0
556
4 Лютого 2003
17:25

Президент України провів першу в цьому році прес-конференцію для українських і зарубіжних ЗМІKmu.gov.ua

0
556
Президент України провів першу в цьому році прес-конференцію для українських і зарубіжних ЗМІKmu.gov.ua
Оскільки минулий місяць був багатий на міжнародні події, то глава нашої держави розпочав розмову з їхнього аналізу, повідомляє веб-портал українського уряду.

Насамперед він зазначив, що є різні оцінки київського саміту СНД. На думку Леоніда Кучми, зроблено суттєвий крок з точки зору реалізації можливостей. Щоб повніше їх використовувати, треба переходити від політичних проблем до економіки. Я хочу підкреслити, заявив Президент, Україна використовує десять відсотків можливостей країн СНД. Втрачати їх наша держава не має права. А тому треба активніше працювати на цьому просторі. Головна мета тут - створення зони вільної торгівлі.

Відповідаючи на запитання щодо реалізації своїх повноважень як голови Ради глав держав-учасниць СНД, Леонід Кучма підкреслив, що його обрано на цю посаду на один рік. І це повинні знати ті, хто намагається спекулювати на волевиявленні керівників держав-учасниць СНД.

Головним завданням на цій посаді глава нашої держави вважає переведення відносин між державами в економічну площину. Леонід Кучма зазначив, що Україна і цілий ряд інших європейських держав залежать від країн СНД, в яких є запаси нафти. Значить, треба поглиблювати співпрацю. При цьому голова Ради глав держав - учасниць СНД пообіцяв, що сприятиме, аби зв'язки з країнами СНД йшли через Київ.

Коментуючи відкриття Року Росії в Україні, Леонід Кучма сказав, що головне завдання - налагодження рівноправних і взаємовигідних відносин. Багато українських проблем пов'язано з Росією. Така історія. Але не треба поливати все чорною фарбою. Думати треба про завтрашній день. Сусідів, зазначив Президент, не обирають. А нам з сусідами повезло. При цьому він зазначив, що стояв, стоїть і стоятиме на захисті національних інтересів України. А в Рік Росії в Україні - ще більше.

Журналісти запитали, як розцінювати експансію Росії в Україну? До такої експансії, почули у відповідь, я запрошую весь світ. Наше завдання - створити умови для залучення в Україну зарубіжного капіталу. Росіяни почуваються тут, як риба у воді. Західні бізнесмени не розуміють нас. Експансія Росії існує, продовжив глава держави. Завдяки цьому працюють українські нафтопереробні заводи. У нас немає проблеми з нафтопродуктами, ціни на них, навіть після подорожчання у світі нафти, стабільні.

На підтвердження своєї позиції Президент навів приклад Литви. Там найбільший нафтопереробний завод була придбала західна фірма. Він став банкрутом. Після того, як підприємство перекупила Росія, воно знову запрацювало.

Заклик "геть" не є ознакою цивілізації, зауважив Леонід Кучма. Здивований він і тим, що серед тих, хто цього не розуміє, колишній міністр закордонних справ. А тим часом існують торгові бар'єри між Україною і Росією. Від цього ми страждаємо. Україні перекрили рух цукру, кондвиробів, металу. З цим треба боротися. У Росії окремі видання згадують нашу державу і Президента не кращими словами. Нехай це буде на совісті тих, хто платить, а не пише, зауважив Леонід Кучма.

Він високо оцінив підписання угоди про визначення сухопутного кордону між Україною і Росією. Зазначив, що у визначенні морського кордону залишилась одна розбіжність, проводити його по дну чи по поверхні моря. Але я впевнений, сказав Леонід Кучма, все буде зроблено, як вимагають національні інтереси.

Щодо газотранспортного консорціуму, то Україна не переносила час переговорів. Процес іде. В ньому бере участь Україна, Росія і Німеччина. Будемо запрошувати, сказав Президент, Францію та Італію. Про приватизацію мова не йде.

Леонід Кучма високо оцінив візит Президента Болгарії до нашої держави, а також підсумки свого візиту до країн Перської затоки. В останніх є гроші і вони хочуть працювати з Україною. Завдання влади - використати цей момент.

Президент України висловив стурбованість щодо ситуації навколо Іраку. Зазначив, що для врегулювання проблеми треба використати всі мирні можливості.
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
556
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду