Генеральна прокуратура має перевірити законність "рекомендацій" ЗМІ з боку органів виконавчої влади
Так, зокрема, Запорізькою облдержадміністрацією серед ЗМІ області було розповсюджено статтю Людмили Семенюк "Узок их круг, страшно далеки они от народа...", яка стосувалася робочої поїздки делегації Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації до Кіровограду і була початково розповсюджена в ЗМІ цього міста. Також мали місце й інші факти розповсюдження в областях України тенденційних статей та інформаційних матеріалів, спрямованими проти опозиційних політиків і блоків, що початково були оприлюднені в інших областях.
У цьому зв‘язку слід наголосити, що "рекомендації" з боку органів державної виконавчої влади щодо розповсюдження інформаційних матеріалів у ЗМІ, в умовах сучасного стану правового нігілізму влади і фактичного беззаконня, можуть розглядатися як прямі вказівки до ЗМІ щодо формування ними своєї інформаційної політики.
Таким чином, Генеральна прокуратура має перевірити, чи виконується у цьому випадку дух і буква закону, який забороняє втручання органів влади у професійну діяльність ЗМІ.
Також Генеральній прокуратурі пропонується перевірити, чи є в наявності Адміністрації Президента та обласних державних адміністрацій засоби незаконного впливу на ЗМІ, і чи мали місце факти репресій проти ЗМІ, які відмовлялися оприлюднювати матеріали, "рекомендовані" Адміністрацією Президента та місцевими державними адміністраціями.
Інф. "Детектор медіа"
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ