Генеральний юридичний консультант литовського інвестора видавничого і поліграфічного центру «Такі справи» ЗАТ "Токіос токелес" Іван ЛОЗОВИЙ надіслав листи до голів Верховного суду, Вищого господарського суду, головам деяких інших судів, в яких повідомив, що «всі судові інстанції України зобов’язані припинити розгляд усіх справ, пов’язаних із ситуацією навколо ДП “Такі справи” до завершення її розгляду з боку Міжнародного центру вирішення інвестиційних спорів (ІКСІД)”. Як повідомили
УНІАН у прес-службі "Таких справ", це випливає з «Конвенції про порядок вирішення інвестиційних спорів між державами та іноземними особами», на основі якої свого часу було створено ІКСІД і яку ратифікувала Україна. У цьому документі, зокрема, сказано: «Згода сторін про передачу Центру (ІКСІД) спору для вирішення методом арбітражу, згідно цієї Конвенції, означає, якщо не передбачено іншого, обов'язковість такої згоди та відмову від використання інших засобів вирішення спорів».
Позов литовського інвестора “Таких справ” до України зареєстрований в ІКСІД 20 грудня 2002 року. Він стосується численних порушень закону з боку податківців по відношенню до “Таких справ”. Майже безперервні перевірки підприємства тривають з 14 лютого 2002 року. Податківці і Генпрокуратура спершу звинувачували “Такі справи” у відмиванні брудних коштів, тепер – в уникненні сплати податків в особливо великих розмірах. Жодне із своїх звинувачень вони не довели в судовому порядку.
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена