

Мирослава ГОНГАДЗЕ не відмовилась від ідеї подати до суду в США позов на Президента України Леоніда КУЧМУ, голову Верховної Ради України Володимира ЛИТВИНА, голову Державної податкової адміністрації України Юрія КРАВЧЕНКА та народного депутата Леоніда ДЕРКАЧА "за організацію викрадення та вбивства" її чоловіка - Георгія Гонгадзе. Про це вона сказала сьогодні на прес-конференції в Страсбурзі. М.ГОНГАДЗЕ зауважила, що зараз вона зіткнулась з юридичними нюансами, через які поки що не можна подати позов. Водночас вона нагадала, що вже подала позов до Європейського суду з прав людини та направила лист до Генеральної прокуратури України з вимогою порушити кримінальну справу проти вищеназваних осіб "за організацію викрадення та вбивства" Г.Гонгадзе. Вона зазначила, що Генеральна прокуратура України поки ніяк не відреагувала на цей лист. Крім того, М.ГОНГАДЗЕ зазначила, що за 2 роки розслідування справи її чоловіка ніякого результату немає. Вона назвала це непоодиноким випадком для України, а системою, нагадавши при цьому про неефективне розслідування загибелі журналістів Ігоря Александрова та Михайла Коломійця. Крім того, М.ГОНГАДЗЕ розповіла, що в квітні до Києва знову приїде експерт Ради Європи у справі Г.Гонгадзе Ганс-Кристіан КРЮГЕР. Вона зазначила, що після минулорічного візиту до України він направив багато запитань до Генпрокуратури України і очікує відповіді на них. М.ГОНГАДЗЕ не уточнила, які саме запитання цікавлять Г.К.КРЮГЕРА, однак додала, що Генпрокуратура, в свою чергу, дала багато обіцянок, однією з яких є те, що потерпілі у справі Г.Гонадзе матимуть доступ до матеріалів слідства.
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена