Професія журналіста перестала бути престижною в УкраїніУНІАН

29 Січня 2003
0
769
29 Січня 2003
12:07

Професія журналіста перестала бути престижною в УкраїніУНІАН

0
769
Професія журналіста перестала бути престижною в УкраїніУНІАН
Професія журналіста перестала бути престижною в Україні, оскільки негативні тенденції у ЗМІ призвели до зміни самої суті поняття журналіста, як людини, яка надає суспільству інформацію. Таку думку висловив 28січня під час "круглого столу" з проблем політичної цензури в Україні голова комітету "Рівність можливостей", викладач Інституту журналістики Олександр ЧЕКМИШЕВ.

Як передає кореспондент УНІАН, на його переконання, "для широкого загалу зараз професія журналіст, слово "журналіст" звучить в образливому контексті". О.ЧЕКМИШЕВ вважає, що в сучасній Україні громадяни ставляться до журналістів "як до чогось достатньо мерзенного". Громадяни "роблять свої висновки з матеріалів ЗМІ і ці висновки дедалі більше віддаляють людей від влади, людей від журналістів і людей від тих, хто керує журналістами", зазначає голова комітету "Рівність можливостей".

Торкаючись проблем взаємовідносин між керівником ЗМІ та журналістом-початківцем, випускником вузу, О.ЧЕКМИШЕВ підкреслив, що керівник, який "ламає цю молоду людину через коліно", принаймні мусить мати відповідальність і говорити цій людині, з яких реальних причин це робиться.

Також О.ЧЕКМИШЕВ звернув увагу на абсурдність ситуації, коли для багатьох власників та керівників українських ЗМІ отримання прибутків не є головним завданням. Він зазначив: "Для нормального власника головним завдання діяльності є отримання прибутків. Для багатьох власників це завдання зараз не є настільки актуальним". Водночас, він нагадав, що зараз керівники телеканалів лобіюють питання лібералізації рекламного ринку, зокрема, стосовно реклами тютюну, алкоголю. Але, на думку О.ЧЕКМИШЕВА, "абсурдність цієї ситуації полягає в тому, що керівники каналів, абсолютно свідомо виконуючи замовні функції, фактично, ліквідувавши професію журналіста, хочуть заробляти ще й на таких речах, які несуть певну шкоду для суспільства".

Говорячи про проблеми взаємовідносин влади і суспільства, він висловив переконання, що влада втратила почуття самозбереження, оскільки за останній досить тривалий період вона не продемонструвала жодного кроку, щоб "сподобатись людям". Таким чином, влада цілеспрямовано демонструє свою неефективність у всіх сферах своєї діяльності, вважає О.ЧЕКМИШЕВ.

"Влада, яка не має зворотнього зв'язку, влада, яка втрачає почуття реальності і навіть почуття самозбереження в силу глобальності рішень, які вона може приймати, є небезпечною", - стверджує О.ЧЕКМИШЕВ.
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
769
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду