Доповідач Моніторингового комітету ПАРЄ Северінсен впевнена в існуванні цензури в українських ЗМІ

29 Січня 2003
0
623
29 Січня 2003
10:12

Доповідач Моніторингового комітету ПАРЄ Северінсен впевнена в існуванні цензури в українських ЗМІ

0
623
Доповідач Моніторингового комітету ПАРЄ Северінсен впевнена в існуванні цензури в українських ЗМІ
Звернення, які надійшли на адресу Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи, дають підстави говорити про існування політичної цензури в Україні, сказала доповідач Моніторингового комітету ПАРЄ по Україні Ханне СЕВЕРІНСЕН на прес-конференції у Страсбурзі після завершення голосування європейськими депутатами щодо рекомендацій ПАРЄ з питання свободи слова у Європі. Як передає УНІАН, Х.СЕВЕРІНСЕН також відкинула твердження деяких представників України про те, що в країні більшість - недержавні ЗМІ, тому про втручання у їх діяльність з боку влади говорити не можна. За словами Х.СЕВЕРІНСЕН, усім зрозуміло те, що ці ЗМІ належать близьким до влади структурам. В той же час вона висловила сподівання, що ситуація зі ЗМІ в Україні покращиться. "Це архіважливо у зв'язку з тим, що наближаються президентські вибори", - зауважила доповідач. Голова Незалежної медіа-профспілки Андрій ШЕВЧЕНКО підкреслив, що українські журналісти їдуть зі Страсбурга з оптимізмом, оскільки в них і ПАРЄ існує спільне розуміння неприпустимості застосування цензури. На його думку, це сигнал для "українських цензорів", які прикривались редакційною політикою. Він висловив переконання, що тепер влада в Україні має взяти на себе відповідальність "і звільнити українські ЗМІ від цензури". photo.unian.net У свою чергу Мирослава ГОНГАДЗЕ зауважила, що сьогодні ПАРЄ погодилось з думкою українських журналістів про необхідність запровадження соціального механізму термінового реагування на злочини проти журналістів. Вона висловила переконання, що це може стати своєрідним превентивним захистом журналістів. М.ГОНГАДЗЕ підкреслила, що ПАРЄ робить багато, але може зробити більше. Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Микола ТОМЕНКО запропонував визначити 2003 рік в Україні як рік за свободу слова та боротьби проти цензури. Він підкреслив, що сьогодні в Україні ключовим є не стільки прийняття законодавства у сфері мас-медіа, скільки проблема з "цинічним нехтуванням законодавства владою". Тому він вважає, що моніторинг ПАРЄ повинен відбуватись на постійній основі. Він також висловився за доцільність щорічного звіту ПАРЄ по свободі слова.
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
623
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду