Суд Чернівців став на захист журналіста, щоб не ставити під загрозу свободу слова

27 Січня 2003
0
565
27 Січня 2003
13:37

Суд Чернівців став на захист журналіста, щоб не ставити під загрозу свободу слова

0
565
Суд Чернівців став на захист журналіста, щоб не ставити під загрозу свободу слова
Сьогодні у Ленінському районному суді міста Чернівці було оголошено рішення за позовом Управління освіти Чернівецької обладміністрації до журналіста Василя Забродського та газети „Чернівці Сіті+” про захист честі, гідності та ділової репутації.

Конфлікт газети та Управління освіти розпочався ще у березні минулого року, коли в газеті „Чернівці Сіті+” була опублікована стаття „Кого і коли били головою об батареї”. У ній журналіст Василь Забродський, описуючи діяльність обласного Управління освіти Чернівецької обладміністрації вжив оціночні вислови: „тупоголові чиновники”, „честь мундиру”, „зміїне кубло недолугих педагогів”, „некомпетентна влада” і інші. Це стало підставою позову про захист честі та гідності. Управління освіти оцінило розмір завданої моральної шкоди у 90 млн. 750 тис грн. Судовий розгляд продовжувався 9 місяців і сьогодні Ленінський суд м.Чернівці врешті виправдав журналіста. У задоволенні позову повністю відмовлено. „Принаймні у судовій практиці Чернівців це перше судове рішення, у якому суддя послалася на ст.10 Європейської конвенції з прав людини. – Повідомив „Детектор медіа” Василь Забродський. - Також повністю виправданий журналіст. Підставою для публікації стала історія, учасником якої був я сам. Я неодноразово звертався до Управління зі скаргами про безпорядки, які точаться у гімназії, де навчається моя дитина, на що Управління не реагувало. І у суді наполягав на тому, що вживання саме цих оціночних словосполучень щодо ситуації у гімназії є виправданим. Важливо відмітити, що суддя, оголошуючи рішення по справі, окремо вказала, що вважає за необхідне зазначити: якби вона вжила санкцій проти журналіста, то тим самим обмежила б свободу слова”. Згідно закону, позивачі мають ще місяць для оскарження цього рішення.

Матеріали справи читайте в нашій рубриці "Юридична консультація".

Інф. „Детектор медіа”
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
565
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду