Українська Асоціація Видавців Періодичної преси відкриває "Правову гарячу лінію"

24 Січня 2003
0
539
24 Січня 2003
14:57

Українська Асоціація Видавців Періодичної преси відкриває "Правову гарячу лінію"

0
539
Українська Асоціація Видавців Періодичної преси відкриває "Правову гарячу лінію"
Йдеться про випуск електронного бюлетеню „Новини друкованих ЗМІ України”. Видання стало можливим за підтримки Фонду „Євразія”. Асоціація планує видавати бюлетень чотири рази на місяць (три новинних і один аналітичний випуск) й розповсюджувати його електронною поштою. Серед актуальних питань, які висвітлюватимуться у бюлетені6 новини законодавства в галузі ЗМІ, проблеми ведення господарської діяльності, практика адвокатського ведення судових позовів проти ЗМІ або ЗМІ до органів влади, інформація про професійні конкурси, повідомлення про позитивний видавничий менеджмент, маркетинг тощо.

Президент УАВПП Михайло Вейсберг сьогодні під час проведення круглого столу „Неполітичний погляд на розвиток газетної видавничої галузі в Україні” повідомив також про запровадження „Правової гарячої лінії” для юридичної допомоги членам асоціації та журналістам. Крім того, Асоціація працює над розробкою власного проекту Закону про роздержавлення ЗМІ, а також планує винести його та тему загалом на публічне обговорення у лютому цього року.

Загалом обговорення проблеми, заявленої на круглому столі, що відбувся в редакції газети „Сегодня”, було досить дискусійним. За словами Михайла Вейсберга, проблеми друкованих ЗМІ в Україні не зводяться лише до політичного тиску чи цензури.

„Ніхто не заперечує наявність газет, які є політичними інструментами і фінансуються з метою впливу, і, з іншого боку, опозиційних проектів, - йшлося на круглому столі, - Однак, вся проблематика „політика і ЗМІ” фокусується навколо 4-5 телеканалів та кількох радіостанцій. І вона майже не стосується газет і зовсім не стосується журналів”.

Серед останніх тенденцій розвитку регіональної преси, Михайло Вейсберг виділив такі: збільшення періодичності виходу видання, перехід на кольоровий друк, збільшення товарного портфеля видавця, вертикальна інтеграція, а серед негативних –різка нестача кваліфікованих кадрів, а також спеціалізованих підприємств, що займаються моніторингом ринку, аудиторії, тиражу тощо.

До того ж перше „Дослідження читацької аудиторії газет України”, проведене в 2002 році на замовлення УАВПП за підтримки Інституту відкритого суспільства показало, що в Україні 88% людей читають газету не менше одного разу на тиждень, витрачаючи на це мінімум годину, що є позитивним показником зростаючої уваги до галузі.

Інф. „Детектор медіа”
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
539
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду