Українська Асоціація Видавців Періодичної преси відкриває "Правову гарячу лінію"
Президент УАВПП Михайло Вейсберг сьогодні під час проведення круглого столу „Неполітичний погляд на розвиток газетної видавничої галузі в Україні” повідомив також про запровадження „Правової гарячої лінії” для юридичної допомоги членам асоціації та журналістам. Крім того, Асоціація працює над розробкою власного проекту Закону про роздержавлення ЗМІ, а також планує винести його та тему загалом на публічне обговорення у лютому цього року.
Загалом обговорення проблеми, заявленої на круглому столі, що відбувся в редакції газети „Сегодня”, було досить дискусійним. За словами Михайла Вейсберга, проблеми друкованих ЗМІ в Україні не зводяться лише до політичного тиску чи цензури.
„Ніхто не заперечує наявність газет, які є політичними інструментами і фінансуються з метою впливу, і, з іншого боку, опозиційних проектів, - йшлося на круглому столі, - Однак, вся проблематика „політика і ЗМІ” фокусується навколо 4-5 телеканалів та кількох радіостанцій. І вона майже не стосується газет і зовсім не стосується журналів”.
Серед останніх тенденцій розвитку регіональної преси, Михайло Вейсберг виділив такі: збільшення періодичності виходу видання, перехід на кольоровий друк, збільшення товарного портфеля видавця, вертикальна інтеграція, а серед негативних –різка нестача кваліфікованих кадрів, а також спеціалізованих підприємств, що займаються моніторингом ринку, аудиторії, тиражу тощо.
До того ж перше „Дослідження читацької аудиторії газет України”, проведене в 2002 році на замовлення УАВПП за підтримки Інституту відкритого суспільства показало, що в Україні 88% людей читають газету не менше одного разу на тиждень, витрачаючи на це мінімум годину, що є позитивним показником зростаючої уваги до галузі.
Інф. „Детектор медіа”
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ