

Приводом до конференції стали події навколо "захвату" ДТРК "Крим", які викликали великий громадський резонанс. Вранці 8 січня група кримських татар близько 50 осіб блокували будинок держтелерадіо Криму. Вони вимагали призначення кримського татарина на посаду директора кримськотатарської редакції Держтелерадіо. Організатором акції був Бахчисарайський регіональний Меджліс і керував діями “захопників” його голова Ахтем Чійгоз. Через день, у п’ятницю 10 січня ще одна група у складі 50 осіб – на цей раз – лише половина з них були кримські татари, серед яких 26 осіб депутати міськради, блокували будинок Бахчисарайської міськадміністрації, вимагаючи зняття з посади Віталія Курбатова – мера міста, який “уславився” підлогами документів та роздмухуванням міжнаціональних конфліктів. Бахчисарайський меджліс особливо на перші ролі не висувався, але стиль акції, яка дуже нагадувала блокування Бахчисарайської райдержадміністрації у грудні 1999 року, і яка закінчилася призначенням на посаду заступника голови адміністрації Ільмі Умєрова, фактично вказує на регіональний Меджліс, як головного організатора та “натхненника” акції. Курбатов з посади був усунутий рішенням більшості міськради. Правда, суд потім поновив його на цій посаді, але у свій кабінет він скоріш за все вже ніколи не повернеться. Більшість кримських газет, відомих своїми антикримськотатарськими сентиментами, заповнилися статтями про те, що кримські татари у змові із Симферополем захоплюють владу у Криму. Місцеві політологи навіть зліпили нашвидкоруч відповідний термін “бахчисарайський синдром”. Примітно, що змова між Бахчисарайським меджлісом та Симфереполем схоже насправді існує, правда не в тому, що перший затероризував другого, а тому, що Бахчисарайський меджліс робить те, до чого у Симферополя не доходять поки що руки – як то, наприклад, зміщення кримінального мера. Симферопільські політики у більшості виступили у ситуації з мером на боці депутатів міськради.
Відомі проросійські організації Криму виступили в унісон з пресою із гнівними заявами. Кримське козацтво узяло опального мера Курбатова “під свій захист” – на зустрічах з населенням Курбатова супроводжували люди у козацьких одностроях. А ще через декілька днів, роз’ятрені чи то кампанією у пресі, чи то своїми внутрішніми проблемами, кримські козаки у селищі Морському напали на декількох кримських татар. Після чого кримськотатарська та козача частина села стояли “стінка на стінку” – розділені місцевою міліцією. Бахчисарайський меджліс брав активну участь у примиренні сторін.
Треба відзначити, що А.Чійгоз координував участь кримських татар на виборах у березні 2002 року, від нього залежало, наскільки активно кримські татари голосували на виборах, з ким і проти кого будувалися виборчі коаліції тощо.
Час конференції: четвер, о 13.00, адреса: http://www.maidan.org.ua/go/free
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена