В Польші пройшла презентація телефільму про Голодомор Едуарда ЛозовогоРадіо Свобода

21 Січня 2003
736
21 Січня 2003
09:54

В Польші пройшла презентація телефільму про Голодомор Едуарда ЛозовогоРадіо Свобода

736
В Польші пройшла презентація телефільму про Голодомор Едуарда ЛозовогоРадіо Свобода
Протягом минулих вихідних у Варшаві та Кракові відбулися презентації телевізійного серіалу виробництва київської студії “1+1” під назвою “Великий голод”, присвяченого трагічним подіям в Україні, пов’язаним із Голодоморами 1921, 1932-1933 та 1947 років. У презентаціях, організованих Об’єднанням Українців Польщі, брав участь автор серіалу, київський журналіст Едуард Лозовий та польський історик, професор Анджей Хойновський. Дискусії, що відбувалися після перегляду серіалу, стосувалися переважно того, чому тема українського голодомору майже не присутня в польській історіографії та громадській свідомості. Професор Анджей Хойновський є одним із небагатьох польських істориків, які, пишучи про Україну, відповідну увагу приділяють трагедіям кількох Голодоморів, що відбулися у 20-х, 30-х і 40-х роках. Професор Хойновський визнає, що ця тема не є особливо популярною серед його польських колег і тому є майже не знаною пересічному полякові. На його думку, в міжвоєнний період існування 2-ї Речіпосполитої у Польщі про трагічні події в сусідній Україні знали ті, хто цікавився подіями на сході, а отже могли знати всі, хто хотів би знати. Говорить Анджей Хойновський: «Усупереч загальноприйнятій тезі, що сталінський світ був повністю відгородженим, усе ж якість вістки з того світу просочувалися. І тоді багато залежало від того, чи ми хотіли мати очі і вуха відкритими до цих вісток, чи ні». Професор Хойновський уважає, що причини сьогоднішньої необізнаності поляків про голодомори в Україні пояснюються ставленням до цієї теми, успадкованим з часів 2-ї Речіпосполитої. Говорить Анджей Хойновський: «Генералізуючи, можна сказати, що те, що сталося на великій Україні, званій у Польщі київською Україною, прикривалося польсько-українськими стосунками в Галичині. Можна сказати, що це була своєрідна блокада». Ця блокада, насправді, не прорвана і по сьогоднішній день. І напевно, що цього не зробить презентація телефільму, яку відвідало півтори-дві сотні переважно польських українців. Оскільки це завдання на міру державної політики, яка щойно рік тому обмежилася тільки до встановлення офіційної річниці трагедії. Radio Svoboda
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
736
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду