Європейські правозахисники відзначають певний позитив у розслідуванні вбивства ГонгадзеУНІАН

20 Січня 2003
0
463
20 Січня 2003
11:31

Європейські правозахисники відзначають певний позитив у розслідуванні вбивства ГонгадзеУНІАН

0
463
Європейські правозахисники відзначають певний позитив у розслідуванні вбивства ГонгадзеУНІАН
Європейські правозахисники продовжують наголошувати на своїй стурбованості з приводу ситуації зі свободою слова в Україні. Головна критика на адресу України пов’язана з державним тиском на мас-медіа та зволіканнями у розслідуванні злочинів проти журналістів. Водночас у розслідуванні вбивства українського журналіста Георгія Гонгадзе правозахисники відзначають певний позитив.

Як повідомляє «Німецька хвиля», член Європарламенту Елізабет ШРЬОДТЕР називає позитивним вже той факт, що експертиза "таращанського тіла", яка 13 січня розпочалася в Швейцарії, проводиться за кордоном, а українська прокуратура погоджується визнати і використати для свого розслідування висновки цієї експертизи. При цьому вона нагадує, ще зовсім недавно складалося враження, що прокуратура може взагалі закрити справу. "Для мене найвизначніший прогрес заключається в тому, що прокуратура України взагалі щось робить", - говорить Е.ШРЬОДТЕР. На її думку, "зараз все залежить від того, щоб всі документи і аргументи, які вже накопичені, були ще раз досліджені. Бо головна проблема, з якою ми знову і знову маємо справу, полягає в тому, що весь цей матеріал раніше не грав важливої ролі, або ж ним просто нехтували. Якщо зараз все ще раз підняти і перевірити, то це може призвести до прогресу в розслідуванні".

Крім того, депутат Європейського парламенту наголошує на тому, що свобода слова в Україні повинна гарантуватися, особливо на тлі того, що держава намітила собі курс на членство в ЄС. За словами Е.ШРЬОДТЕР, "необмежена свобода преси - це передумова, щоб отримати шанс для роздумів про членство України в ЄС. Україні не завадило б принаймні подати сигнал про те, що в державі намагаються гарантувати свободу преси. Натомість ми знову і знову отримуємо інформацію, що в Україні з цим проблеми. Для мене як для людини, яка намагається працювати на зближення України та ЄС, такі повідомлення завжди - як удар в спину".

«Німецька хвиля» нагадує, що на початку вересня 2002 року, за два тижні до другої річниці зникнення Г.Гонгадзе, Бюро Парламентської Асамблеї Ради Європи призначило Ганса-Крістіана КРЮГЕРА уповноваженим з розслідування справи Георгія Гонгадзе. Г.-К.КРЮГЕР був заступником генерального секретаря Ради Європи та вважається висококваліфікованим експертом у галузі прав людини. У грудні він перебував у Києві з кількаденним візитом, зустрічався з представниками Генеральної прокуратури, Міністерства юстиції та Міністерства внутрішніх справ України.

Г.-К.КРЮГЕР зауважує, що після зустрічей в прокуратурі України у нього склалося враження про інтенсивніший розвиток у розслідуванні вбивства Г.Гонгадзе. Водночас під час інших зустрічей, в тому числі з депутатами Верховної Ради України, він отримав також негативні відгуки про роботу української прокуратури. Зараз правозахисник готує свій звіт для ПАРЄ, який має з’явитися наприкінці січня, однак вже зараз Г.-К.КРЮГЕР наголошує, що «розслідування має проводитися інтенсивно, бо, зрештою, слід досягти результатів. Що заважає цьому розслідування просуватися далі, поки невідомо. Думаю, дещо було згаяно ще на початку. Але це саме та проблема, яку я ще повинен перевірити".

Уповноважений з розслідування справи Георгія Гонгадзе від ПАРЄ підкреслив також важливість того, щоб до розслідування справи долучали родичів журналіста, його вдову та матір. Г.К.КРЮГЕР зауважує, що "до останнього часу вони були незадоволені тим, як їм надають інформацію про справу. Українські слідчі установи запевнили мене, що вони надалі залучатимуть родичів та інформуватимуть їх про хід розслідування".

УНІАН
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
463
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду