Запорізька прокуратура відповіла на запит ІМІ щодо доведеного до самогубства бердянського журналістаIMI

16 Січня 2003
1150
16 Січня 2003
17:40

Запорізька прокуратура відповіла на запит ІМІ щодо доведеного до самогубства бердянського журналістаIMI

1150
Запорізька прокуратура відповіла на запит ІМІ щодо доведеного до самогубства бердянського журналістаIMI
Інститут масової інформації отримав відповідь прокуратури Запорізької області на інформаційний запит щодо прийнятого прокуратурою рішення за фактом доведення до самогубства бердянського журналіста, власкора "України молодої" Андрія Багнюка.

Начальник відділу прокуратури області О.Швацький повідомляє, що прокуратурою м. Бердянська протягом 1995-2002 років розглядалися численні звернення Багнюка з приводу образливих газетних публікацій у місцевій газеті "Південна зоря" та з приводу "бездіяльності службових осіб правоохоронних органів та інших установ м. Бердянська, внаслідок чого він (А.Багнюк - ІМІ) спробував покінчити життя самогубством".

Запорізька обласна прокуратура інформує, що проведенні перевірки не надали об'єктивних даних про спробу самогубства журналіста, тому у порушенні кримінальної справи йому було відмовлено. Підкреслюється, що Андрій Багнюк не з'явився в прокуратуру для надання пояснень.

Не були притягнені до відповідальності і посадові особи, на яких скаржився журналіст, зокрема колишній прокурор Бердянська Є.Ткачук, суддя бердянського місцевого суду Л.Богомолова, колишній слідчий прокуратури Бердянська М.Щербаков та редактор газети "Південна зоря" В.Михайличенко - за відсутністю в їх діях складу злочину.

Сам Андрій Багнюк, з яким ІМІ зв'язався по телефону, перебуває у дуже пригніченому стані. Журналіст сказав, що побоюється за своє життя та безпеку сина і дружини, які нещодавно перебралися до Києва. За його словами, 31 грудня до нього в помешкання вдерлися двоє невідомих, які погрожували ножем і казали, щоб він "забрав дві заяви". А.Багнюк не заявив у міліцію, оскільки "боїться за сина", а також тому, що не вірить у допомогу з боку місцевих правоохоронців. Тим не менше про цей інцидент він письмово поінформував обласного прокурора.

Як повідомляв ІМІ, Генеральна прокуратура України 24 грудня 2002 року скасувала рішення прокуратури м. Бердянськ про відмову у порушенні кримінальної справи за фактом бездіяльності правоохоронних органів та інших установ м. Бердянськ, яка підштовхнула журналіста до спроби самогубства. Також 2 січня 2003 року скасовано рішення про закриття кримінальної справи проти працівників міліції, які у червні 1993 року помстилися А. Багнюку за його газетні публікації, заподіявши йому серйозних тілесних ушкоджень.

IMI

По темі:

Зрушення у справі побитого міліцією бердянського журналіста Андрія Багнюка
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1150
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду