Відбулися зрушення у справі побитого міліцією бердянського журналіста Андрія БагнюкаIMI

15 Січня 2003
744
15 Січня 2003
16:56

Відбулися зрушення у справі побитого міліцією бердянського журналіста Андрія БагнюкаIMI

744
Відбулися зрушення у справі побитого міліцією бердянського журналіста Андрія БагнюкаIMI
Генеральна прокуратура України взяла під свій контроль ситуацію, яка склалася навколо журналіста Андрія Багнюка, який заявляє про тривалі переслідування у зв'язку з професійною діяльністю. Зокрема, Генпрокуратурою 24 грудня 2002 року було скасовано рішення прокуратури м. Бердянськ про відмову у порушенні кримінальної справи за фактом бездіяльності правоохоронних органів та інших установ м. Бердянськ, яка підштовхнула журналіста до спроби самогубства. Також 2 січня 2003 року скасовано рішення про закриття кримінальної справи проти працівників міліції, які у червні 1993 року помстилися А. Багнюку за його газетні публікації, заподіявши йому серйозних тілесних ушкоджень. Про це ІМІ повідомили у парламентському Комітеті з питань свободи слова та інформації, який отримав відповідь на запит народного депутата Миколи Томенка про перевірку інформації щодо порушення прав та законних інтересів журналіста Андрія Багнюка.

З аналогічним запитом ще 10 грудня ІМІ звертався до прокурора Запорізької області, проте відповіді ми ще не отримали. Як повідомляв ІМІ, 28 листопада власкор газети "Україна молода" у Запорізькій області Андрій Багнюк звернувся із заявою до Інституту масової інформації, парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації, Національної спілки журналістів України та до всіх ЗМІ. У ній журналіст просить колег провести спільне журналістське розслідування фактів переслідування його з боку влади та доведення до суїциду.

Сам журналіст пов'язує переслідування з критичними статтями на адресу діючих органів місцевої та центральної влади. 17 березня 1993 року А. Багнюка прямо в приміщенні редакції газети "ПІК", яку він на той час очолював, побили представники міліції. 21 травня 1999 року після цькувань, що тривали протягом шести років, він вчинив спробу суїциду. 19 листопада 2002 року, невідомий погрожував йому по телефону. "Скоріш за все, то були люди не зацікавлені в розгляді моїх судових позовів", - вважає журналіст. IMI
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
744
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду