3 жовтня - Діалог з медіа та правозахисною спільнотою на тему «Ненависть в Україні»: як працювати з мовою ворожнечі та злочинами на ґрунті ненависті»

29 Вересня 2017
961
29 Вересня 2017
15:02

3 жовтня - Діалог з медіа та правозахисною спільнотою на тему «Ненависть в Україні»: як працювати з мовою ворожнечі та злочинами на ґрунті ненависті»

961
Діалог проводиться громадською організацією «Інсайт» під егідою Коаліції з протидії дискримінації в Україні.
3 жовтня - Діалог з медіа та правозахисною спільнотою на тему «Ненависть в Україні»: як працювати з мовою ворожнечі та злочинами на ґрунті ненависті»

Захід відбудеться 3 жовтня у Media Hub (вул. Суворова, 4/6) і триватиме з 11:00 до 20:00 години.

«Разом із трьома експертками ми спробуємо розібратися у темі мови ворожнечі в медіапросторі та у тому, яким чином вона впливає на суспільство. Разом ми відшукаємо найбільш яскраві приклади використання мови ворожнечі в ЗМІ та подумаємо над тим, яким чином можна  протидіяти цій проблемі», - наголошують організатори.

У першій частині Діалогу (11:00 - 15:00) візьмуть участь правозахисники/ці, які представляють різноманітні українські та міжнародні організації та ініціативні групи.

У другій частині (16:00 - 20:00) відомі медіа екперти/ки говоритимуть про мову ворожнечі у ЗМІ.

До Діалогу приєднаються:

Оксана Романюк - виконавча директорка Інституту масової інформації, експертка у сферах свободи слова, медіа-політики, професійних стандартів журналістики, етики і комунікації.

Михайлина Скорик - медіа-менеджерка, редакторка ТБ, членкиня комітету Київської незалежної медіа-профспілки.

Ангеліна Карякіна - головна редакторка новин «Громадське ТБ».

Модераторка: Таїсія Герасимова - медіа-тренерка, інформаційна координаторка ГО «Інсайт».

Наразі в Україні ми спостерігаємо складну ситуацію з реагуванням на мову ворожнечі, зазначають організатори дискусії. Незважаючи на курс дотримання прав людини, який обрала Україна під час Євромайдану, на жаль, ми спостерігаємо повернення до медійного простору все жорсткіших висловлювань, далеких від поваги до різноманіття та прав людини.

У заголовках медіа частіше за все послуговуються дискримінаційними, а часто і відверто ненависницькими повідомленнями, які виділяють певну ознаку людини або її/його ідентичність і подають її поведінку як характерну для усієї групи. Частіше за все, це мова ворожнечі по відношенню до ЛГБТ, людей іншої національності, ромів, людей з інвалідністю, переселенців. Ми прагнемо підняти тему використання коректних та етичних повідомлень та образів у ЗМІ та поговорити про рівень відповідальності, який наявний в Україні щодо мови ворожнечі.

Партнером заходу виступає Артикль19 - незалежна правозахисна організація, метою якої є захист та сприяння права на свободу висловлювання у всьому світі.

Запрошуємо усіх приєднатися до Діалогу!

Участь у Діалозі безкоштовна. Необхідна попередня реєстрація за посиланням: https://goo.gl/BojMNS

Посилання на Діалог у Facebook: https://goo.gl/QLEA9g

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
961
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду