13 вересня Київська школа економіки та VoxUkraine відкрили Центр вдосконалення економічної журналістики
13 вересня Київська школа економіки та VoxUkraine відкрили Центр вдосконалення економічної журналістики
Журналістика впливає, а якісна журналістика призводить до позитивних змін в суспільстві. Мета Центру - професійне зростання журналістів та розвиток ЗМІ в Україні. Якісні ЗМІ - не лише джерело новин: вони створюють та модерують дискусії про важливе, контролюють та “покращують” рішення влади. Важливий наслідок такої роботи - економічний розвиток країни. “ЗМІ грають значну роль не лише в революційні часи. Важливіше завдання для них - допомагати країнам еволюціонувати. Суспільство розвивається лише через діалог, а в цьому є важлива роль журналістів”, - коментує Ілона Сологуб, керівник Центру вдосконалення економічної журналістики.
Центр складається з чотирьох напрямків:
- Модульний навчальний курс “Економіка, ринки та аналіз даних”, розроблений викладачами Київської школи економіки
- Перший дистанційний курс з економіки для журналістів “Як писати про економіку без помилок”
- Дискусійний клуб провідних редакторів та видавців для обговорення найактуальніших питань економіки та ЗМІ.
- Дослідження медіасфери науковими методами.
“VoxUkraine багато працює з локальними редакціями і ми відчуваємо від журналістів запит на економічні знання. Тому ми вирішили створити онлайн-курс з економіки, сконструйований саме під їх потреби. Тепер єдине, що потрібно будь- якому журналісту, щоб розібратися в економіці - бажання й Інтернет”, - каже Борис Давиденко, керівник VoxUkraine.
Центр створено за сприяння стратегічних партнерів ICU та VISA. Ідею створення онлайн-курсу підтримали Ощадбанк та компанія “Енергетичні ресурси України”. Курс розроблено спільно з українським освітнім проектом EdEra.
«Українські журналісти, які часто є лідерами думок у соціальних мережах та суспільстві загалом, відграють важливу роль у формуванні порядку денного економічного життя держави. Вони значної мірою визначають, що українці думають про шлях, яким має рухатися українська економіка, і таким чином впливають на можновладців, які визначають економічний курс країни», - зазначає голова правління Ощадбанку Андрій Пишний. «При цьому дуже важливо, щоб журналісти були фаховими експертами з економічних питань, тоді їх підказки політикам дозволять рухати човен української економіки у вірному напрямку. Саме тому Ощадбанк ухвалив рішення підтримати цікавий проект VoxUkraine: он-лайн курс “Як писати про економіку без помилок”», - додає він.
Найкращі студенти як оффлайн, так й онлайн програм, пройдуть стажування у редакціях ЗМІ, які є інформаційними партнерами курсу - Liga.net, Українська Правда, “Новое время”, Interfax-Україна та VoxUkraine.
Онлайн-курс орієнтовано на журналістів-практиків, студентів факультетів журналістики та всіх тих, хто прагне розібратись в економіці разом з найкращими викладачами курсу.
Детальна інформація та реєстрація за посиланням: https://goo.gl/yDMF7F
За додатковою інформацією та з будь-яких інших питань звертайтесь за електронною адресою ceej@kse.org.ua.
Довідка
Київська школа економіки (KSE), заснована у 1996 році Консорціумом економічних досліджень та освіти (EERC), – це навчальний заклад світового рівня з відмінною репутацією як в Україні, так і за кордоном. KSE входить до числа найкращих шкіл Центральної та Східної Європи, готуючи майбутнє покоління економістів та управлінців світового рівня. Таким чином, діяльність KSE сприяє розвитку сфер економіки, бізнесу, а також економічної політики в Україні та сусідніх державах.
VoxUkraine — незалежна аналітична платформа, заснована після Революції гідності у 2014 році групою висококваліфікованих економістів та юристів, які працюють в Україні і за кордоном.Зараз VoxUkraine працює над дослідженнями, публікує економічний онлайн-журнал, а також розвиває декілька освітніх проектів. VoxUkraine не пов’язана з українськими політичними партіями та рухами, на нашу роботу жодним чином не впливають бізнесмени/чиновники/політики.