Цього тижня почнуть роботу інспектори з інтелектуальної власностіСТБ
Вони закінчили навчання в державному департаменті інтелектуальної власності та готові виїхати на місця. В Україні таких інспекторів лише 21, тож деяким із них доведеться контролювати захист авторських прав одразу в кількох Областях.
Одначе, в майбутньому Департамент планує збільшити кількість таких працівників до 150-ти, а може й до 200-ти. Департамент інтелектуальної власности обіцяє оперативно забезпечити інспекторів у регіонах доступом до бази даних про власників авторських та суміжних прав, а також до інформаціі про видані контрольні марки. Завдання інспекторів - не лише знайти неліцензований товар, а й захищати авторів чи споживачів їхніх витворів за особистим зверненням.
Щороку департамент інтелектуальної власности складатиме план перевірок виробників, імпортерів та продавців компакт-дисків і касет. Відвідуватимуть Їх інспектори і позапланово – після отримання інформації про контрафакт від третіх осіб. Передбачають, що рейди проводитимуть спільно з міліцією та іншими перевірчими органами.
Представники Всесвітньої організації інтелектуальної власности не дають обнадійливих прогнозів щодо “авторського раю” в Україні. Вони вважають, що силових методів для боротьби з порушниками прав авторів замало. Необхідно переконати громадян купувати винятково ліцензований товар, але українці - не вороги свому гаманцеві.
Надійшли новину другові!
Неприємна новина для українського ринку шоколада
У Кот-Д’Івуарі сьогодні знову спалахнули жорстокі бої між урядовими військами та повстанцями. Саме в цій африканській країні вирощують понад 40 відсотків какао-бобів у світі. А через громадянську війну світові ціни на какао за останній рік зросли вдвічі. Сировину з Кот-Д’Івуара закуповують майже всі українські виробники шоколаду.Два месяці тому українські кондитерські компанії вже були вимушені підвищувати ціну на шоколад після вересневого державного перевороту у Кот-д‘Івуарі, який призвів до подорожчання какао-бобів. Потім настало відносне перемир’я, і світова ціна какао стабілізувалася. Сьогоднішнє загострення ситуації знову вплинуло на світовий ринок шоколаду. Кот д‘Івуар нині поділено порівну на території, що їх контролюють пропрезидентські війська та повстанці. Віднедавна з’явилась і требя озброєна сила, “Рух за мир”, котра громить і тих, і іншних, незважаючи на свою назву. Припускають, що армії частково фінансують компанії, зацікавлені у зростанні цін на какао. Відтак, у грудні не можна відкидати ще однієї хвилі подорожчання шоколаду у Європі, в тому числі й в Україні.
Сергій Сироватка, програма Вікна, СТБ
Надійшли новину другові!
Від Нового року Росія запроваджує єдину ставку вивізного мита на деякі види нафтопродуктів
Ставку розміром 26,8 долара за тону сплачуватимуть в разі вивезення товарів із території Росії за межі Митного союзу. Таку постанову підписав голова російського уряду Міхаіл Касьянов. Як відомо, Україна не входить до Митного союзу, тому починаючи від першого січня можна чекати подорожчання таких продуктів, як бензол, толуол, мастильні олії, скраплені гази, дизельне пальне, нафтовий вазелин, парафін, озокерит, віск, а також нафтовий кокс і бітум. Утім, всі ці продукти є специфічними, і їх завозять до України в незначних обсягах.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ