Томенко відкидає звинувачення Зінченка щодо закритості підготовки парламентських слухань з питань свободи словаУНІАН

27 Листопада 2002
0
543
27 Листопада 2002
20:58

Томенко відкидає звинувачення Зінченка щодо закритості підготовки парламентських слухань з питань свободи словаУНІАН

0
543
Томенко відкидає звинувачення Зінченка щодо закритості підготовки парламентських слухань з питань свободи словаУНІАН
Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Микола ТОМЕНКО відкидає звинувачення заступника Голови ВР Олександра ЗІНЧЕНКА щодо закритості підготовки парламентських слухань з питань свободи слова, запланованих на 4 грудня поточного року.

В інтерв’ю УНІАН М.ТОМЕНКО наголосив, що в ході підготовки парламентських слухань комітет вперше запропонував обговорити проекти документів і можливість законодавчих змін у сфері ЗМІ у широкому загалі журналістів, експертів, депутатів, громадських організацій тощо. «Проекти документів обговорюються вже більше місяця, і вони є повністю відкритими для доступу будь-кого, хто хотів би внести зміни до них», - підкреслив М.ТОМЕНКО. Крім того, сказав він, організатори альтернативного органу з підготовки парламентських слухань, які говорять про закритість профільного комітету в підготовці цього питання, повинні б були знати, що вчора відбулися громадські слухання з питань свободи слова та інформації, у яких взяли участь більше 100 представників ЗМІ та громадських організацій, які займаються проблемами мас-медіа. За словами М.ТОМЕНКА, на цих громадських слуханнях, окрім журналістів і представників профільного комітету ВР, виступив перший заступник голови Державного комітету з питань інформаційної політики, телебачення та радіомовлення Анатолій МУРАХОВСЬКИЙ. Крім того, на слухання були запрошені представники Адміністрації Президента та інших органів державної влади, які, за словами голови комітету ВР, не були присутніми.

На думку М.ТОМЕНКА, саме відкритість комітету в обговорені документів, які пропонуватимуться парламенту, дала можливість владі готувати альтернативний законопроект, де ключовою ідеєю, за його словами, має бути теза, що цензури в Україні немає.

Хоча, сказав М.ТОМЕНКО, він «абсолютно спокійно» ставиться до того, що після парламентських слухань хтось із народних депутатів запропонує авторський проект, альтернативний проекту комітету ВР, де буде написано про те, що в Україні відсутня політична цензура і процвітає свобода слова. При цьому М.ТОМЕНКО зазначає, що це «абсолютно незаборонено» і можна зробити, виступаючи під час парламентських слухань, підготовлених комітетом з питань свободи слова.

Водночас, М.ТОМЕНКО зазначив, що комітет, який він очолює, «з дивуванням» дізнався про створення ще одного органу по проведенню парламентських слухань, який є практично альтернативним оргкомітетом на чолі з О.ЗІНЧЕНКОМ.

М.ТОМЕНКО нагадав, що згідно з постановою ВР про зазначенні парламентські слухання від 24.10.2002р. питання підготовки їх організації віднесена до компетенції комітету ВР з питань свободи слова та інформації.

«В даному випадку ініціатива О.ЗІНЧЕНКА нагадує його діяльність як своєрідного тіньового голови ВР України, оскільки позиція голови ВР і позиція комітету, який готує парламентські слухання до сьогоднішнього часу не мінялася і не було жодної ініціативи стосовно того, щоб прийняти нову постанову ВР про парламентські слухання», - зазначив М.ТОМЕНКО. Хоча, на його думку, така ініціатива «цілком зрозуміла», оскільки влада не хотіла б, щоб на парламентських слуханнях міжнародні експерти і українське суспільство почули б про «ті прояви політичної цензури, які стали особливо характерні для останнього періоду українського політичного життя».

Тому, вважає М.ТОМЕНКО, представники провладних сил будуть робити все, щоб парламентські слухання «пройшли в абсолютно іншому форматі, з іншими учасниками і, звичайно, з іншим предметом обговорення». Як повідомляв УНІАН, сьогодні віце-спікер парламенту, член СДПУ(О) О.ЗІНЧЕНКО повідомив, що його призначено головою Організаційного комітету з підготовки парламентських слухань з питань свободи слова, який паралельно з профільним комітетом ВР готує свій варіант парламентських слухань. О.ЗІНЧЕНКО також висловив розчарування тим, що профільний комітет парламенту готує слухання "конспіративно".

УНІАН
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
543
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду