Профільний комітет пропонує ВР привести деякі статті закону "Про попереднє ув'язнення" та КПК у відповідність до КонституціїУНІАН
Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував парламенту прийняти за основу у першому читанні проект закону про внесення змін до Закону України "Про попереднє ув'язнення" та Кримінально-процесуального кодексу України, внесений народними депутатами Василем ОНОПЕНКОМ, Володимиром ЛЕВЦУНОМ та Анатолієм СЕМИНОГОЮ.
Як повідомили УНІАН в інформаційному управлінні Верховної Ради, законопроект підготовлено з метою приведення зазначених законодавчих актів у відповідність до вимог Конституції України щодо прав, свобод та обов'язків людини і громадянина.
Автори законопроекту нагадують, що відповідно до ст. 28 Конституції України кожен має право на повагу до його гідності. Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню. Статтею 29 Конституції встановлено, що кожному заарештованому чи затриманому може бути повідомлено про мотиви арешту чи затримання, роз'яснено його права та надано можливість з моменту затримання захищати себе особисто та користуватися правовою допомогою захисника. Кожний затриманий має право у будь-який час оскаржити в суді своє затримання.
Автори законопроекту з метою реалізації права, передбаченого ст. 29 Конституції, пропонують закріпити у Законі "Про попереднє ув'язнення" сукупність процесуальних прав, використання яких надає можливість особисто захищатися від підозри чи обвинувачення у вчиненні правопорушення, відстоювати свої законні інтереси та право користуватися допомогою захисника.
Для створення належних умов утримання заарештованих чи затриманих у місцях попереднього ув'язнення пропонується надати їм право без обмежень купувати продукти харчування за власні кошти, користуватися телевізорами, радіоприймачами, холодильником, постільною білизною, настільними іграми, книжками, одержаними від родичів або інших осіб, а також періодичними виданнями та книжками, придбаними через торгівельну мережу та право на побачення із близькими родичами.
Крім того, законопроект передбачає зняття обмежень щодо листування заарештованих чи затриманих у місцях попереднього ув'язнення та надання їм права звертатися за захистом своїх прав до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ