5 – 14 травня – Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва Face of art 2017
Метою заходу є культурна репрезентація столиці України під час пісенного конкурсу «Євробачення» як міста відкритих творчих можливостей, сучасного кластера, що надає митцям з різних країн світу змогу та натхнення для співтворчості, пошуку та вироблення нової інтернаціональної мови мистецтва. Просування українського сучасного мистецтва є обов’язковим пунктом програми форуму, адже саме воно здатне налагодити гідній рівень культурної дипломатії, порушити соціально важливі питання, що потребують діалогу та критичного осмислення.
Засновником FACE of ART стала Тетяна Міронова, директор київської муніципальної галереї «Лавра», арт-експерт. Проект відбуватиметься за підтримки Департаменту культури Київської міської державної адміністрації.
Міжнародний фестиваль проходитиме в історичній частині міста, в будівлі та на території київської міської галереї «Лавра», що є частиною Києво-Печерської фортеці й пам’яткою архітектури XIX сторіччя. Головна муніципальна галерея міста Києва відкрилася у 1996 році, змінюючи вектор діяльності, але залишаючись динамічною інституцією, що прагне передати дух українського сьогодення через культуру та мистецтво.
Програма Міжнародного фестивалю мистецтва FACE of ART 2017:
- Виставка «Дивовижна розгубленість» за підсумками діяльності арт-резиденції FACE, куратори Райнальд Шумахер, Наталі Хойос (Німеччина)
- Відеоінсталяція Євгена Чернишова
- Медіаінсталяція арт-групи Tenpoint
- Групова виставка українських художників Science Art
- Cтворення розпису-мапи просто неба з Алевтиною Кахідзе
- VR-show
Також, під час Фестиваю FACE of ART в київській міській галереї «Лавра» відбуватимуться дні джазу з Енвером Ізмайловим, Володимиром Соляником, музичні виступи Tik Tu, Sinoptik, Fontaliza, фестиваль світла, діятиме дитяча програма, проходитимуть кінопокази.
Першим етапом підготовки до Міжнародного фестивалю сучасного мистецтва стала FACE Residency, яка розпочала свою діяльність 1 квітня 2017 року за сприяння UA Foundation – фонду, що підтримує міжнародне сучасне мистецтво, заснованого 2014 року Тетяною Міроновою. Митці з Грузії, Польщі, Шотландії, України, Хорватії, Німеччини, США протягом місяця спілкуватимуться, знайомитимуться з Києвом, місцевим арт-середовищем, щоб наприкінці роботи арт-резиденції, яка діятиме раз на два роки, представити твори, що стануть рефлексіями на пережите і відчуте за цей час в столиці України. Кураторами арт-резиденції стали Райнальд Шумахер, Наталі Хойос (Німеччина) та Алевтина Кахідзе (Україна).
Організатори: київська муніципальна галерея «Лавра» за підтримки Департаменту культури КМДА.