Дискусія навколо концепції газети «Голос України» спричинена загостренням внутрішньопарламентської боротьби, вважає її редакторУНІАН
Так в інтерв’ю УНІАН прокоментував результати останнього засідання цього парламентського комітету головний редактор газети Верховної Ради «Голос України» Анатолій ГОРЛОВ.
За його словами, розгляд даного питання для редакції газети був дещо несподіваним, і «вона не була готова до цієї розмови». Водночас, зазначив А.ГОРЛОВ, «власне розмова не йшла про концепцію газети, а були певні претензії окремих депутатів до того, як висвітлюється, зокрема, і їхня робота».
Як сказав головний редактор «Голосу України», на сьогодні вже існує концепція, яку затвердив парламент і де визначено, що це загальнополітична газета, пріоритетним висвітленням якої є діяльність парламенту.
На думку А.ГОРЛОВА, газета має також висвітлювати культурні, економічні, спортивні, соціальні питання. За його словами, близько половини газетної площі відводиться під матеріали, які стосуються діяльності парламенту, місцевих органів влади і виконавчих органів влади. Його хвилює не стільки сама постановка питання про концепцію, оскільки не є проблемою її підготувати, а те, що «люди в тому ж комітеті», які щодня виступають у ЗМІ і говорять про свободу слова, про свободу преси, раптом почали «розглядати це питання і ставити перед газетою завдання, як і що їй про той же парламент» писати. «Чи не є це черговою спробою якимось чином впливати на редакційну політику?», - запитав А.ГОРЛОВ. За його словами, з січня 1991 року (дата виходу газети - УНІАН) парламент жодного скликання, жоден комітет ВР «не ставили саме так проблему».
За його словами, у газеті немає «перекосів» у висвітленні діяльності так званої парламентської меншості чи більшості. За жовтень поточного року так званій парламентській меншості було надано більше сторінок (і за кількістю матеріалів, і за обсягом), ніж так званій більшості, при цьому газета ніколи у своїх коментарях, у статтях «не акцентувала свою увагу на якихось там недоліках тієї чи іншої групи чи фракції», - сказав А.ГОРЛОВ.
Він висловив сподівання, що дискусія «закінчиться нормально, спокійно, і редакція зможе знайти» спільну мову, в тому числі і з профільним комітетом. Як сказав головний редактор, якщо потрібно буде розробити нову концепцію газети, то треба «сідати за стіл» і разом з комітетом її розробляти.
Як повідомляв УНІАН, "Голос України" має бути не газетою Голови Верховної Ради, а виданням українського парламенту, висловила думку на останньому засіданні комітету ВР з питань свободи слова та інформації абсолютна більшість депутатів.
За словами голови цього комітету Миколи ТОМЕНКА, на цьому засіданні було висловлено незгоду з редакційною політикою керівництва видання, яке "фактично перетворило "Голос України" на газету Голови ВР, зокрема, друкуючи на значних газетних площах уривки з його книжок".
М.ТОМЕНКО повідомив, що на засіданні комітету було ухвалено рішення, згідно з яким головний редактор "Голосу України" протягом одного місяця має запропонувати нову концепцію, яка б підтвердила статус газети як парламентського видання, з наступним затвердженням цієї концепції на засіданні Верховної Ради. При цьому М.ТОМЕНКО наголосив, що "Голос України" створювався саме як загальнопарламентське видання.
УНІАН
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ