Чиж підтримує ідею захисту власників ЗМІ від владного тискуУНІАН

15 Листопада 2002
0
575
15 Листопада 2002
17:21

Чиж підтримує ідею захисту власників ЗМІ від владного тискуУНІАН

0
575
Чиж підтримує ідею захисту власників ЗМІ від владного тискуУНІАН
Голова Державного комітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення Іван ЧИЖ підтримує ідею законодавчого захисту прав власників засобів масової інформації від тиску з боку будь-яких політичних сил, у тому числі владних структур.

Про це він заявив сьогодні на прес-конференції у Києві.

За його словами, захист прав власників ЗМІ є однією із «проріх» у вітчизняному законодавстві. «Якщо не буде зовнішніх впливів на власника, не буде впливів власника на журналіста», - сказав І.ЧИЖ.

Разом з тим голова Держкомінформу вважає, що необхідно захистити не лише власника від зовнішнього тиску, але і журналістів від тиску власників, багато з яких є серйозними цензорами. На думку І.ЧИЖА, проблема тиску на журналістів вже стала загальнодержавною. Більше того, за словами голови Держкомінформу, вона паплюжить імідж України у світі.

«Ми між собою починаємо чубитися, казати, що нема свободи слова, що у нас така біда, а не уявляємо собі, як це відгукується стосовно ставлення до України і з економічної точки зори, і з політичної», - зазначив він.

Саме тому, вважає І.ЧИЖ, проблеми захисту і власників ЗМІ, і журналістів від зовнішнього тиску необхідно чітко виписати у законах.

Як повідомляв УНІАН, створений у середині жовтня Страйковий комітет журналістів запропонував у законодавчому порядку розробити механізм захисту як журналістів від цензури, так і власників ЗМІ від тиску з боку владних структур. Відповідні зміни до законів журналісти мають намір запропонувати вже під час парламентських слухань з питань свободи слова, запланованих на 11 грудня.

Проблема захисту журналістів від цензури набула розголосу після оприлюднення головою парламентського Комітету з питань свободи слова Миколою ТОМЕНКОМ так званих «темників» (переліків тем, які можна і не можна висвітлювати - УНІАН), які, за його даними, розсилалися телеканалам від імені адміністрації Президента.

УНІАН

По теме:

Украинские медиа-холдинги и их будущее
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
575
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду