Держкомінформ має намір розширити українське іномовленняУНІАН

15 Листопада 2002
0
571
15 Листопада 2002
15:47

Держкомінформ має намір розширити українське іномовленняУНІАН

0
571
Держкомінформ має намір розширити українське іномовленняУНІАН
Державний комітет з питань інформаційної політики, телебачення і радіомовлення має намір розширити українське мовлення на іноземні держави (іномовлення).

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив сьогодні на прес-конференції у Києві голова Держкомінформу Іван ЧИЖ.

За його словами, зараз існують певні проблеми з мовленням на інші держави, викликані економічними питаннями. «В основі простий, дуже примітивний, як дрова, механізм. Є приватні структури, які контролюють енергоринок. Їм не заплачено за використання і вони вимикають рубильник - і до побачення», - сказав він. На думку голови Держкомінформу, такі дії є злочином перед державою.

Разом з тим він поінформував, що Держкомінформ створив всесвітню службу супутникового іномовлення - телерадіоорганізацію «Україна-світ», куди увійде і нинішня служба іномовлення українського радіо.

Як сказав І.ЧИЖ, буде також розроблено спеціальну концепцію мовлення на іноземні держави.

За його словами, зараз його відомство також розпочинає проект супутникового мовлення на Польщу.

Він зазначив, що Україна відчуває шалений тиск з боку іноземних мовників, хвилі яких охоплюють багато регіонів держави, в першу чергу - прикордонних. Так, у Чернівецькій області можна слухати румунське FM-мовлення, на Закарпаття віщають 52 мовники з чотирьох сусідніх країн. А найгірша, за словами І.ЧИЖА ситуація склалася на сході України, де працюють багато російських радікомпаній.

«Ви знаєте, що радіо Чечні - «Свободная Чечня» - іде аж до Вінниці, Кубань має такі потужні передавачі, що криє нас, а ми не можемо протиставити нічого», - сказав він.

Разом з тим, за словами І.ЧИЖА, у його відомства існують і певні перешкоди в налагодженні іномовлення. За його словами, незважаючи на те, що інформаційну політику має формувати Держкомінформ, механізми мовлення перебувають в інших руках - у зв’язківців, у Нацради з питань телебачення та радіомовлення тощо.

Національна радіокомпанія України почала іномовлення українською мовою у 1950 році. Зараз іномовлення іде 4-ма мовами: українською, англійською, німецькою та румунською.

Українське мовлення поширюється на 49 країн світу, все іномовлення охоплює 64 країни.

Як повідомив УНІАН перший заступник директора Всесвітньої служби радіомовлення України Олександр ДИКИЙ, найближчим часом передбачається запровадити мовлення російською, французькою, іспанською та арабською мовами.
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
571
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду