Чи дійде "Молитва за гетьмана Мазепу" до глядача?, "Репортер", Новий канал
Прем‘єра, організована в Києві, стала жертвою продюсерів фільму. На неї не потрапили чи не всі запрошені газетні журналісти. Головні ж герої події прибули на чорних “мерседесах” та піднімалися до кінотеатру червоною доріжкою, наче в Каннах.
Режисер, який вже втомився від упередженого ставлення до його фільму, каже, що дивитися його треба з готовністю сприймати велике мистецтво.
Юрій Іллєнко – режисер-постановник: - “Якщо іти на фільм і… мене перше питають на вході: “Ви ожидаете провала?” Пошлите ви на…”.
Юрій Іллєнко знає про різні рецензії на свій фільм, які з‘явилися після показів на міжнародних кінофестивалях. Вважає, що погані відгуки народжуються завдяки недостатній вихованості глядача, який окрім голлівудських стрічок нічого не бачив.
Нажаль, дізнатися реакції перших глядачів на “Молитву за гетьмана Мазепу” нам не вдалося, бо організатори попросили усі телекамери вийти з зали, кажуть, такі умови продюсерів фільму. А після навіть не дозволили зустріти публіку в фойє.
Як повідомив УНІАН, учора ввечері у Києві відбулась українська прем’єра фільму Юрія ІЛЬЄНКА «Молитва за гетьмана Мазепу», знятого на кіностудії ім. Олександра Довженка.
Як передає кореспондент УНІАН, прем’єрний показ фільму в київському кінотеатрі «Україна» представляла творча група картини: режисер Ю.ІЛЬЄНКО, виконавці головних ролей - народний артист України Богдан СТУПКА, Людмила ЄФІМЕНКO і Микита ДЖИГУРДА, продюсер фільму Ігор ДІДКОВСЬКИЙ.
Автори фільму вважають «Молитву за гетьмана Мазепу» новим словом в сучасному кінематографі і передбачають неоднозначне сприйняття картини сучасниками, «які ще не готові до такого фільму».
Водночас присутня на прем’єрі заступник міністра культури і мистецтв Ганна ЧМІЛЬ сказала, що фільм вимагатиме «роботи розуму та душі».
Як повідомляв УНІАН, на створення фільму з державного бюджету було виділено 12,5 млн. грн.
Фільм "Молитва за гетьмана Мазепу" взяв участь у позаконкурсній програмі 52-го міжнародного Берлінського кінофестивалю і за останні сім років став першим проектом, який представив у Берліні країни Східної Європи.
У Польщі фільм вперше був показаний на Любуському кінофестивалі в Лагові, а потім на 29-му кіноліті в Інську неподалік Щеціна. В Інську серед 27 зарубіжних кінокартин фільму було вручено нагороду "Золота рибка з Інська 2002". Позолочену фігурку рибки отримав за батька син режисера, який був одним з виконавців ролі Івана Мазепи - Пилип ІЛЬЄНКО.
Фільм демонструвався також і в рамках 4-го фестивалю українського кіно у Польщі.
Після показу в Сочі на російському кінофестивалі «Кінотавр», Міністерство культури Росії порекомендувало не показувати фільм Ю.ІЛЬЄНКА "Молитва за гетьмана Мазепу" в російських кінотеатрах.
Як заявив міністр культури РФ Михайло ШВИДКОЙ, "Міністерство культури вважає цей фільм антиросійським і якоюсь мірою таким, що спотворює історію російсько-українських відносин".
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ