В Україні може з’явитись реєстр викраденого телекомунікаційного обладнання
Про це повідомляє прес-служба ІнАУ.
«Викрадення телекомунікаційного обладнання – болюча проблема операторів і провайдерів телекомунікацій. Відтоді, як з Кримінального кодексу України в рамках процесу декриміналізації були видалені окремі статті щодо відповідальності за такі злочини, їх кількість суттєво зросла», – йдеться у повідомленні ІнАУ.
В Асоціації зазначають, що правоохоронні органи неохоче реєструють правопорушення щодо викрадення кабелю, тож ІнАУ працює над відновленням окремої кримінальної статті за викрадення телекомунікаційного обладнання.
«Так, відповідна пропозиція ІнАУ до парламентських слухань «Реформи галузі ІКТ та розвиток інформаційного простору» була врахована і увійшла до підсумкового документу за результатами слухань – Постанови Верховної Ради України від 31.03.2016 № 1073-VIII. Цією постановою Кабінету міністрів України було рекомендовано розробити та подати на розгляд парламенту зміни до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за умисне пошкодження кабельної, радіорелейної, повітряної ліній зв’язку, проводового мовлення або споруд чи обладнання, що входять до їх складу, яке спричинило тимчасове припинення зв’язку», – повідомляє Асоціація.
Як повідомляє ІнАУ, такий документ був розроблений та зареєстрований, а днями зареєстровано проект Постанови про прийняття за основу цього законопроекту.
Як зазначено в релізі, ІнАУ підтримує законопроект №4497 і його прийняття у першому читанні, та вважає, що необхідно ініціювати внесення доповнень до Розділу VI «Злочини проти власності» Кримінального кодексу України статтею, яка встановлюватиме кримінальну відповідальність за умисне пошкодження об’єктів телекомунікацій, зокрема, технічних засобів телекомунікацій та споруд, включаючи кабельні, оптичні, повітряні, радіорелейні лінії зв’язку, у разі, якщо такі дії призвели або могли призвести до тимчасового або повного припинення надання телекомунікаційних послуг.
Як зазначив голова правління ІнАУ Олександр Федієнко, ефективна протидія викраденню телекомунікаційного обладнання перш за все сприятиме захисту прав споживачів телекомунікаційних послуг.
Як писав «Детектор медіа», у квітні Луцька місцева прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні про вчинене 49-річним лучанином несанкціоноване втручання в роботу мереж електрозв’язку
У березні в Старобільську (Луганська область) співробітники Служби безпеки України спільно з представниками Українського державного центру радіочастот припинили незаконну діяльність підприємства – постачальника інтернет-послуг, яке спричинила блокування інформації в мережі органів влади, правоохоронних структур та військових підрозділів у зоні АТО.